Król Europy, parada i mocarny skuter. W piątek zaroi się od aut na moście

Stanisław Lisowski - żywa legenda rajdów motorowych. Adam Kerenyi - mistrz Europy serii ?King of Europe?. Oraz Nani Roma - zwycięzca rajdu Dakar. To goście specjalni tegorocznej już piątej edycji gorzowskiej imprezy. Początek o godz. 17.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Moto Racing Show rozpocznie się w piątek 29 sierpnia, dzień przed Grand Prix Gorzowa na żużlu. Oczywiście w piątkowy wieczór nie zabraknie tradycyjnego palenia gumy na moście Staromiejskim, które za każdym przyciąga tysiące gorzowian. W tym roku, aby uatrakcyjnić imprezę, przygotowano również pokazy dynamiczne na Warcie.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan imprezy.

Co, gdzie, jak?

godz. 17 na Bulwarze Zachodnim rozpoczną się pokazy zarówno samochodów nietypowych: odrestaurowanych, rajdowych czy aut po tuningu, jak również motocykli. Na gorzowian będzie czekał również symulator dachowania oraz symulator jazdy motocyklem żużlowym. Pojawi się również stoisko Akademii Auto Świat wraz z pojazdem pokazowym.

godz. 17.30 na rzece Warcie odbędzie się pokaz skuterów wodnych (Seadoo 260 o mocy 300 koni mechanicznych), motorówek (Seadoo Bombardier czy Scarab 195) oraz flyboard (urządzenie zasilane strumieniami wody, dzięki któremu można unosić się nawet kilka metrów nad wodą).

godz. 18.30 rozpocznie się koncert rockowego zespołu Last Ride. Scena będzie rozstawiona na Bulwarze Zachodnim, obok Wildomu.

godz. 20 przez most Staromiejski przejedzie parada samochodów i motocykli, które wcześniej prezentowały się na Bulwarze Zachodnim. Przejazd poprowadzi samochód wyścigowy Merlis 3000, za kierownicą którego zasiądzie Stanisław Lisowski - żywa legenda rajdów terenowych, wielokrotny mistrz Polski. Również członek Automobilklubu Gorzowskiego.

godz. 20.20 na moście Staromiejskim rozpoczną się dynamiczne pokazy. Nie zabraknie efektownych driftów, czyli jazdy w kontrolowanym poślizgu w wykonaniu Jerzego Tecława i Szymona Jasińskiego. Następnie zaprezentuje się Łukasz "Dyzio" Radłowski i Łukasz Wałecki w pokazie stuntu na quadach oraz samochody rajdowe z Rajdowygorzow.pl. Nie lada gratką będzie również finał wyścigu o Puchar Miasta Gorzowa na gokartach elektrycznych. Popis swoich umiejętności na motocyklach sportowych dadzą także Piotr "Kaban" Piotrowski i Paweł "S51" Karbownik.

Na zakończenie drift show zaprezentuje Adam Kerenyi - mistrz Europy serii "King of Europe" pochodzący z Węgier, który już od najmłodszych lat pasjonował się sportami motorowymi.

Gościem specjalnym będzie Nani Roma - hiszpański motocyklista i kierowca rajdowy, zwycięzca rajdu Dakar z 2004 roku.

godz. 22 rozpocznie się koncert zespołu Future Folk na Bulwarze Zachodnim. Futur Folk to absolutna nowość, która łączy muzykę taneczną z góralszczyzną. Wokalistą jest Stanisław Karpiel-Bułecka.

Impreza zakończy się o północy.

Zamknięty most

W związku z piątkowym Moto Racing Show mieszkańcy Gorzowa powinni przygotować się na zmiany w organizacji ruchu i zamknięcie mostu Staromiejskiego.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plJuż od godz. 17.30 policjanci zaczną kierować ruchem i zamykać drogę, natomiast w godz. 18-23 będzie ona całkowicie nieprzejezdna.

Więcej o: