Mistrzostwa ekstraligi pojadą w piątek. Zagar za "Puka"

W pierwszym terminie nie udało się, bo na niedzielę została przeniesiona runda Grand Prix na Łotwie. Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi w Tarnowie mają wystartować w najbliższy piątek. Są zmiany na liście startowej, m.in. za Nielsa Kristiana Iversena pojedzie Matej Zagar. Wiemy już także, kiedy i gdzie juniorzy Stali Gorzów pojadą w obronie drużynowego złota - finał MDMP odbędzie się 27 sierpnia w Rybniku.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Fani żużla doskonale znają perypetie z ostatnią rundą Grand Prix i awaryjne przenosiny z Rygi do Daugavpils oraz efektowne zwycięstwo Krzysztofa Kasprzaka.

Kapitan Stali jest także na liście startowej przełożonych na najbliższy piątek Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. Kasprzak nie pojedzie jednak do Tarnowa z nominowanym wcześniej "Pukiem" Iversenem, który ma w tym czasie obowiązkowy start w lidze angielskiej. W jego miejsce wystartuje Matej Zagar.

Za Michaela Jepsena Jensena z Włókniarza Częstochowa, który musi jechać w lidze duńskiej, w związku z brakiem kolejnych zawodników zagranicznych w kadrze częstochowskiego klubu (kontuzje Petera Kildemanda i Grigorija Laguty), do startu w IMME został zaproszony z tzw. dziką kartą Rosjanin Emil Sajfutdinow. Za Pawła Przedpełskiego (Unibax Toruń), który został powołany do kadry narodowej na sobotni finał DMŚJ, wystartuje jego kolega klubowy - Adrian Miedziński. Możliwe także, choć oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma, że dojdzie do roszady wśród przedstawicieli Zielonej Góry - Andreasa Jonssona ma zastąpić Piotr Protasiewicz.

IMME rozpoczną się w najbliższy piątek o godz. 20.15, transmisja w nSport.

27 sierpnia odbędzie się finał Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, gdzie złotego medalu będą bronić juniorzy Stali Gorzów. Na organizatora medalowej rozgrywki został wyznaczony Rybnik. Stalowcy pojadą też w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych - 18 października (organizator nie został jeszcze wybrany). W finałowym turnieju wystartują cztery najlepsze kluby w rozgrywkach ligowych w ekstraklasie, dwa najlepsze z pierwszej ligi i mistrzowie drugiej ligi. W parowej rywalizacji mogą brać udział obcokrajowcy.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plAKTUALNA LISTA STARTOWA IMME:

1. Darcy Ward (Unibax Toruń), 2. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław), 3. Matej Zagar (Stal Gorzów), 4. Janusz Kołodziej (Grupa Azoty Unia Tarnów), 5. Jarosław Hampel (Spar Falubaz Zielona Góra), 6. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław), 7. Leon Madsen (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk), 8. Emil Sajfutdinow (Unibax Toruń), 9. Nicki Pedersen (Fogo Unia Leszno), 10. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów), 11. Adrian Miedziński (Unibax Toruń), 12. Przemysław Pawlicki (Fogo Unia Leszno), 13. Andreas Jonsson (Spar Falubaz Zielona Góra), 14. Rune Holta (KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa), 15. Martin Vaculik (Grupa Azoty Unia Tarnów), 16. Artur Mroczka (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk). Rezerwowi: 17. Ernest Koza (Grupa Azoty Unia Tarnów), 18. Damian Dąbrowski (Grupa Azoty Unia Tarnów).