Trzecie podejście do ligi z Unibaksem w czwartek. Dziś tor otwarty dla juniorów

Do trzech razy sztuka? W czwartek 17 lipca o godz. 19 nareszcie się uda rozegrać żużlowy mecz Stali Gorzów z Unibaksem Toruń? Z obu stron padały różne daty, ale ostatecznie została zatwierdzona właśnie ta. Bez problemów pogodowych powinien dziś od godziny 17 pojechać na stadionie im. Edwarda Jancarza eliminacyjny turniej Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Pojedynek gorzowian z torunianami został odwołany 29 czerwca, nie udało się go rozegrać także w ostatnią niedzielę.

Goście proponowali, aby trzecie podejście miało miejsce w piątek 25 lipca, stalowcy wskazali najbliższy czwartek 17 lipca. Ostatecznie wybór padł na czwartek - pierwszy wyścig ma wystartować o godz. 19. Najpierw miała to być godzina 20, ale goście poprosili o wcześniejszą porę, aby Emil Sajfutdinow mógł zdążyć na zawody w Rosji. Niestety tym razem mecz nie będzie pokazywany w telewizji. - Gorzowianie nie chcą przystać na nasz termin, bo obawiają się, że już nam pomoże Chris Holder - takie słowa słyszeliśmy z obozu Unibaksu. - 17 lipca był jedynym, możliwym terminem, który zresztą nam również wcale nie pasuje, bo to środek tygodnia. 25 lipca nasz stadion jest zarezerwowany na inne wydarzenie już od wielu miesięcy - prostował prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora. Na stadionie im. Edwarda Jancarza odbędzie się w tym terminie zgromadzenie świadków Jehowy.

Kibice, którym nie pasuje kolejny termin, mogą od dziś do czwartku zwracać bilety. Możliwości są dwie: w godz. 10-17 w kasach stadionowych lub w sklepie klubowym w galerii Nova Park.

Juniorzy zapraszają dziś na MDMP

O godz. 17 ma rozpocząć się dziś na stadionie im. Edwarda Jancarza trzeci turniej eliminacyjny Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Startujący w grupie pierwszej gorzowianie są już praktycznie pewni awansu do półfinału - z siedmiu zespołów awansuje pięć, a na razie stalowcy są gorsi tylko od młodych torunian. W roli gospodarzy zmierzą się właśnie z Unibaksem, Polonią Bydgoszcz, Wybrzeżem Gdańsk, Startem Gniezno, GKM Grudziądz i Orłem Łódź. Wejście na program zawodów w cenie 10 zł. Posiadacze karnetów wejście za okazaniem całorocznej wejściówki. Sponsorem Stali w zmaganiach o MDMP jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział Elektrociepłownia Gorzów.

SKŁADY:

Stal Gorzów - 1. Adrian Cyfer, 2. Łukasz Kaczmarek, 3. Rafał Karczmarz; Unibax Toruń - 4. Oskar Fajfer, 5. Oskar Ajtner Gollob, 6. Dawid Krzyżanowski; Start Gniezno - 7. Adrian Gała, 8. Dawid Wawrzyniak, 9. Łukasz Michałek; GKM Grudziądz - 10. Marcin Nowak, 11. Oskar Bober, 12. Mateusz Rujner; Orzeł Łódź - 13. Edward Mazur, 14. Mikołaj Drożdżowski, 15. Kamil Matyjas; Polonia Bydgoszcz - 16. Szymon Woźniak, 17. Bartosz Bietracki, 18. Karol Jóźwik; Wybrzeże Gdańsk - 19. Dominik Kossakowski, 20. Patryk Beśko, 21. Aureliusz Bieliński.

PO DWÓCH TURNIEJACH: 1. Unibax - 12 pkt, 2. Stal - 9,5 pkt, 3. GKM - 7,5 pkt, 4. Polonia - 6 pkt, 5. Wybrzeże - 4 pkt, 6. Start - 3 pkt, 7. Orzeł - 0 pkt.