Sport.pl

Gollob nazbiera punktów w Gorzowie? "Będą dla niego brawa, ale kciuki trzymamy za Stal"

W niedzielę mecz Stal Gorzów - Unibax Toruń. Goście liczą, że w tym pojedynku przełamie się Tomasz Gollob, który przez pięć lat reprezentował gorzowski klub. - Tomek zna tor w Gorzowie i na pewno sobie tutaj poradzi. Do tego kilka cennych wskazówek przekaże kolegom z Torunia. Chcemy wygrać z Unibaksem, ale nie będzie to łatwe zadanie - powiedział trener żółto-niebieskich Piotr Paluch.
Spotkanie Stal - Unibax zaplanowane jest na godzinę 19. Na stadionie im. Edwarda Jancarza zostało zajętych 11 tysięcy miejsc, kasy stadionowe zostaną otwarte o godz. 14.

Filip Łazowy, www.toruń.sport.pl: Kibice w Gorzowie przez dwie kolejne niedziele na brak emocji nie mogą narzekać. Najpierw derby z Falubazem, a teraz Unibax Toruń.

Piotr Paluch, trener Stal Gorzów: Ma pan rację. Nasi kibice mają przez ten czas żużlową ucztę. Na derbach Ziemi Lubuskiej był komplet widzów i teraz będzie tak samo. Unibax jest magnesem, który ściąga wielu kibiców. W Gorzowie też każdy kibic żużla chce obejrzeć w akcji gwiazdy z Unibaksu. I chce też porażki torunian w meczu ze Stalą.

Do Gorzowa przyjedzie też były zawodnik Tomasz Gollob.

- Tego zawodnika nikomu przedstawiać nie trzeba. Tomek zrobił wiele dobrego dla Stali, kiedy tu jeździł i kibice o tym pamiętają. Jestem pewien, że przy prezentacji otrzyma wielkie brawa. Potem jednak już nikt z miejscowych kciuków trzymał nie będzie. Chcemy wygrać z Unibaksem, ale nie będzie to łatwe zadanie.

Trudniej będzie pokonać toruński dream team niż mistrza Polski z Zielonej Góry?

- Zdecydowanie trudniej. Falubaz wystąpił bez kontuzjowanego Piotra Protasiewicza. To duże osłabienie dla tej drużyny. Poza tym wygraliśmy ten mecz młodzieżą. Nasi juniorzy zdobyli aż 15 punktów, podczas gdy goście tylko jeden. W Unibaksie jest znakomity Paweł Przedpełski, którego się obawiamy. Oskar Fajfer też potrafi jeździć. Dlatego jestem pewien, że będzie trudniej o wygraną niż w zeszłą niedzielę.

Unibax pojedzie osłabiony. Kontuzjowany jest bowiem Chris Holder.

- No tak, ale Australijczyk spisywał się średnio w tym sezonie. Poza tym młody Wiktor Kułakow jest ambitny i też potrafi się ścigać. W razie słabszej dyspozycji może go zastępować Przedpełski. Także uważam, że strata Holdera będzie znacznie mniej odczuwalna dla Unibaksu niż Protasiewicza dla klubu z Zielonej Góry. Przegraliśmy w Toruniu 55:35 i o bonus będzie trudno. Zadowoli nas każda wygrana.

Trochę pan się asekuruje. Na swoim torze żużlowcy z Gorzowa spisują się naprawdę dobrze w tym sezonie.

- Faktycznie jestem zadowolony. Ale też nie do końca. Niemal każdy wie, że ma jeszcze trochę do poprawienia. Dlatego nie wpadamy w hurraoptymizm. Mam do dyspozycji mocny zespół, do tego dochodzi atut własnego toru. Jednak pokonać Unibax będzie bardzo trudno.

Nawet przy bardzo słabej dyspozycji Tomasza Golloba poza Motoareną?

- Tomek zna tor w Gorzowie i na pewno sobie tutaj poradzi. Do tego kilka cennych wskazówek przekaże kolegom z Torunia. Ten, kto myśli, że to koniec Golloba, jest w błędzie. To żużlowiec, który w każdej chwili może zaskoczyć i przechylić szalę na swoją korzyść. Jeśli miałbym możliwość wyboru, to wolałbym, aby Unibax jechał bez Golloba niż bez Holdera.

Zawodnicy i działacze z Zielonej Góry po niedzielnych derbach narzekali na stan toru. Dwóch ich zawodników - Aleksandr Łoktajew i Kamil Adamczewski - trafiło do szpitala w wyniku upadków.

- To wina warunków atmosferycznych. My dwa dni przed meczem nie dotykaliśmy w ogóle toru. Teraz zrobimy tor taki, aby był równy i sprzyjał walce. Nikomu nie zależy, aby przygotować nawierzchnię niebezpieczną. Kibice zobaczą ciekawe widowisko na torze, który będzie przygotowany perfekcyjnie.

STAL GORZÓW - UNIBAX TORUŃ

Niedziela - godz. 19, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, transmisja w NC+.

UNIBAX: 1. Emil Sajfutdinow, 2. Wiktor Kułakow, 3. Darcy Ward, 4. Adrian Miedziński, 5. Tomasz Gollob, 6. Paweł Przedpełski, 7. Oskar Fajfer.

STAL: 9. Krzysztof Kasprzak, 10. Tomasz Gapiński, 11. Matej Zagar, 12. Piotr Świderski, 13. Niels Kristian Iversen, 14. Adrian Cyfer, 15. Bartosz Zmarzlik.

PROGRAM 10. KOLEJKI:

niedziela 29 czerwca: godz. 16.30 (NC+) KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa - Grupa Azoty Unia Tarnów; godz. 19 (NC+) Stal Gorzów - Unibax Toruń. Mecze Fogo Unia Leszno - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Betard Sparta Wrocław - Spar Falubaz Zielona Góra zostały przełożone na 13 lipca.

1. Grupa Azoty Unia Tarnów918+172
2. Spar Falubaz Zielona Góra915+86
3. Stal Gorzów913+32
4. Fogo Unia Leszno97-29
5. Unibax Toruń96+77
6. KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa94-76
7. Betard Sparta Wrocław94-73
8. Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk94-189
Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach. Unibax wystartował z ośmioma ujemnymi punktami meczowymi.

Więcej o: