Od dzisiejszego sparingu kibice Stali muszą uważać, gdzie zapalą papierosa

Przed nami pierwsze ściganie gorzowskiej drużyny w sezonie 2014. W piątek o godz. 19, jedynie bez Mateja Zagara i Tomasza Gapińskiego, stalowcy podejmą Włókniarza Częstochowa. Uwaga do kibiców: bądźcie czujni, jeśli nie chcecie narobić sobie kłopotów. Na stadionie im. Edwarda Jancarza mamy nowe przepisy związane z paleniem papierosów.
Zarząd gorzowskiego klubu żużlowego zdecydował, że palenie na naszym stadionie będzie możliwe tylko w wyznaczonych miejscach. Nowe zasady obowiązują już od pierwszego spotkania sparingowego. - Przychyliliśmy się do próśb znacznej liczby kibiców - powiedział prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora. - W sektorach z miejscami siedzącymi oraz na schodach nie wolno palić, będą o tym przypominać specjalne tabliczki. Fani, którzy w trakcie zawodów jednak nie będą mogli obyć się bez papierosa, muszą udać się do wyznaczonego miejsca. Inaczej muszą być przygotowani na interwencję służb porządkowych i konsekwencje, czyli grzywnę lub nawet usunięcie z imprezy masowej.

W piątkowym sparingu po stronie częstochowian zabraknie kontuzjowanego Grigorija Łaguty, a także Runego Holty, w Stali nie pojadą Słoweniec Matej Zagar i Tomasz Gapiński. - Matej wyjechał do swojego kraju, przed wylotem na Grand Prix w Nowej Zelandii pojawi się jednak jeszcze u nas i sprawdzi się w meczach z Falubazem - powiedział trener gorzowian Piotr Paluch. - Z Tomkiem nic się nie zmieniło, wciąż przechodzi rehabilitację i teraz najważniejsze, aby wrócił na tor w odpowiednim momencie, nie za szybko, bo w jego sytuacji tydzień już go nie zbawi. Patrząc na postępy, spokojnie dołączy do zespołu jeszcze przed pierwszym pojedynkiem ligowym.

Kasy stadionowe i bramy na trybuny zostaną w piątek otwarte o godz. 18. Podczas meczu będzie zamknięta wysoka trybuna, a więc nie obowiązują miejscówki dla posiadaczy karnetów. Bilety - program zawodów - kosztują 15 zł. Rewanż w Częstochowie w niedzielę.

Ruszyła także sprzedaż kart parkingowych. Można je kupować w sklepie klubowym w Askanie oraz także w kasach stadionowych przed sparingiem z Włókniarzem. Ceny "parkingówek": P1, P2, P3 - 80 zł; PG - 100 zł.

STAL GORZÓW - DOSPEL WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

Piątek - godz. 19, stadion im. Edwarda Jancarza przy ul. Śląskiej w Gorzowie

Bilety - 15 zł, posiadacze karnetów wchodzą na całoroczną wejściówkę, mogą nabyć program za 2 zł.

WŁÓKNIARZ: 1. Peter Kildemand, 2. Rafał Szombierski, 3. Mirosław Jabłoński, 4. Michael Jepsen Jensen, 5. Grzegorz Walasek, 6. Artur Czaja.

STAL: 9. Bartosz Zmarzlik, 10. Piotr Świderski, 11. Krzysztof Kasprzak, 12. Linus Sundstrom, 13. Niels Kristian Iversen, 14. Łukasz Kaczmarek, 15. Adrian Cyfer.