Stal i przyjaciele ósmy raz zbierają pieniądze dla potrzebujących [GALERIA GADŻETÓW]

Przed nami ósmy bal charytatywny organizowany przez klub żużlowy z Gorzowa. Zebrane podczas sobotniej imprezy pieniądze trafią nie tylko do gorzowskiego hospicjum, ale także na konto gorzowskiego stowarzyszenia na rzecz osób z autyzmem.
W poprzednich edycjach w sumie udało się zebrać aż milion złotych, pomimo szalejącego wokół kryzysu. Tylko w ub. roku blisko 200 tys. zł. W sobotę wieczorem w auli gorzowskiej AWF znów ma się bawić blisko dwieście osób. I wypada trzymać kciuki, by byli oni równie hojni jak w ostatnich latach.Tym razem wpływami z imprezy gorzowskie hospicjum podzieli się ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Autyzmem w Gorzowie, które prowadzi m.in. specjalne przedszkole. Aby odrestaurować budynek po zlikwidowanym Domu Kultury Małyszyn i utworzyć tam szkołę dla dzieci z autyzmem, potrzeba 1,8 mln zł. - Potrzeb jest zresztą więcej. Dziękujemy, że zostaliśmy zauważeni - mówi Ewa Przybylska, dyrektor ośrodka.

Aby zebrać możliwie jak najwięcej pieniędzy, organizatorzy przygotują aż 50 przedmiotów do licytacji. Królem gadżetów będzie oczywiście puchar przechodni i symbol balu - motocykl żużlowy Kamil. Sporo pieniędzy zarobi pewnie także rakieta czołowej tenisistki świata Agnieszki Radwańskiej. Na nią pazurki ostrzy sobie już zapalony tenisista amator Władysław Komarnicki, honorowy prezes Stali, nadal mocno angażujący się w organizację balu.

Wylicytować będzie można także jedyną i niepowtarzalną przejażdżkę służbową, prezydencką skodą z Tadeuszem Jędrzejczakiem w roli szofera. Jak zawsze na bal trafi też mnóstwo sportowych gadżetów - koszulek klubów piłkarskich czy żużlowych plastronów.Organizatorzy liczą, że dobrze sprzedadzą się zdjęcia przekazane przez Kamila Stocha, opatrzone oczywiście autografem mistrza olimpijskiego z Soczi.

Dla gości balu zagra tym razem legenda disco polo Bayer Full. - Szukaliśmy gwiazdy wieczoru, która zagra dobrze pod buta - mówi Ireneusz Maciej Zmora, prezes Stali.Są jeszcze bilety na bal - wejściówki za 250 zł dla jednej osoby można zamawiać pod numerem tel. 505 111 888.

Dziennikarze Gazety Wyborczej bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!