Która trybuna? Prosta czy wiraż? Różne ceny na Stal. "Nie będzie last minute na Grand Prix"

Szybko, bo już w piątek 8 listopada, Stal Gorzów rusza ze sprzedażą karnetów na sezon 2014. Na razie całoroczne wejściówki będą mogli kupić ci, którzy mieli je na minione rozgrywki. - Nowości? Różnicujemy ceny, zdejmujemy z kibiców ryzyko uczestniczenia lub nie w fazie play-off. Z karnetem będzie też można kupić najtańsze bilety na Grand Prix, tym razem nie przewidujemy żadnego last minute - powiedział prezes naszego klubu Ireneusz Maciej Zmora.
Start sprzedaży karnetów na imprezy żużlowe na stadionie im. Edwarda Jancarza w 2014 roku zbiegł się z finałem kolejnego odliczania w Stali i ujawnieniem nazwiska żużlowca, który pojedzie w żółto-niebieskich barwach. Już jeden weekend mieliśmy świetny, gdy okazało się, że dalej zostaje z nami lider Niels Kristian Iversen. Kto tym razem? Kibice są pewni, że chodzi o powrót naszego Słoweńca Mateja Zagara, który w czwartek oficjalnie pożegnał się z kibicami i trenerami Startu Gniezno - tam terminował przez ostatni sezon, po wcześniejszych aż czterech latach spędzonych w Gorzowie, gdzie doszedł do światowego poziomu. Matej na dobre związał się z naszym miastem prywatnie. Będzie znów cieszył nas także swoją jazdą? Czekamy na super wiadomość do piątkowego przedpołudnia...

Wracając do całorocznych wejściówek, ubiegłoroczna sprzedaż skończyła się zgrzytem, gdy tuż przed gorzowską rundą Grand Prix, bilety na nią można było kupić nawet po 30 zł. To wielu fanom, którzy nabyli wejściówki znacznie drożej, bardzo się nie spodobało. Tym razem Stal podobnego błędu już nie popełni. - Wkrótce ogłosimy, w jaki sposób będą sprzedawane bilety na Grand Prix i od tego planu nie będzie ustępstw, żadnego last minute - obiecał prezes klubu Ireneusz Maciej Zmora. - Posiadacze karnetów na sezon 2014 kupią te wejściówki za 60 zł.

Sprzedaż zamknięta karnetów (są o 20 zł tańsze), dla tych, którzy mieli całoroczne wejściówki na sezon 2013, będzie prowadzona od 8 listopada do 14 grudnia. W tym czasie będzie można sobie zarezerwować swoje ulubione miejsce na stadionie. Potem rozpocznie się sprzedaż otwarta. Nowością są karnety, a także pojedyncze bilety, w różnych cenach na miejsca na prostej oraz pierwszym i drugim wirażu. Tym razem kibice kupią karnety na siedem spotkań sezonu zasadniczego, bez play-off. Wejściówki będą jak zwykle obowiązywać na mecze sparingowe i imprezy juniorskie, a także na finał młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski.

Pierwszy raz na nowym stadionie zostały także wydzielone sektory rodzinne, a karnety dla maksymalnie trójki dzieci do 13 lat można będzie kupić po 90 zł. Sprzedaż całorocznych wejściówek na Stal rozpocznie się w piątek w sklepie klubowym w galerii Askana. Tam też fani uzyskają wszelkie informacje o korzyściach i rodzajach karnetów.

Ceny karnetów w sprzedaży zamkniętej (8 listopada - 14 grudnia):

trybuna wysoka:

pierwszy łuk (sektory 56-68): normalny - 250 zł, ulgowy - 200 zł; prosta (sektory 42-55): normalny - 300 zł, ulgowy - 220 zł; drugi łuk (sektory 30-41): normalny - 210 zł, ulgowy - 160 zł.

trybuna niska:

pierwszy łuk (sektory 11-17): normalny - 200 zł, ulgowy - 160 zł; prosta (sektory 6-10): normalny - 250 zł, ulgowy - 180 zł; drugi łuk (sektory 1-5): normalny - 180 zł, ulgowy - 130 zł.

Ceny karnetów w sprzedaży otwartej (od 15 grudnia):

trybuna wysoka:

pierwszy łuk (sektory 56-68): normalny - 270 zł, ulgowy - 220 zł; prosta (sektory 42-55): normalny - 320 zł, ulgowy - 240 zł; drugi łuk (sektory 30-41): normalny - 230 zł, ulgowy - 180 zł.

trybuna niska:

pierwszy łuk (sektory 11-17): normalny - 220 zł, ulgowy - 180 zł; prosta (sektory 6-10): normalny - 270 zł, ulgowy - 200 zł; drugi łuk (sektory 1-5): normalny - 200 zł, ulgowy - 150 zł.

Wejście na karnety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25. roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki. Dzieci do lat 7 - wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

Karnet rodzinny (trybuna wysoka, sektory 32-36):

Wydzielonych zostało pięć sektorów, które dedykowane są rodzicom czy opiekunom wraz ze swoimi dziećmi do 13. roku życia. Numery sektorów rodzinnych to 32, 33, 34, 35, 36 (trybuna wysoka). Maksymalnie w sektorze rodzinnym można zakupić cztery karnety: jedna osoba pełnoletnia plus trójka dzieci. Cena karnetu dla każdego dziecka to 90 zł.