Piotr Paluch: Każdy chciałby mieć takiego lidera jak "Puk"

- Jest dobrym duchem i bohaterem drużyny, bo w wielu sytuacjach ciągnął ten wózek. Bardzo dużo wygranych biegów, nie przeszkadzał koledze z pary, jechał dla drużyny, i jeśli chodzi o Duńczyka, bardzo życzyłbym sobie, aby ścigał się dla Stali również w przyszłym roku - powiedział szkoleniowiec gorzowskiego zespołu. Czy jego marzenia, pokrywające się z pragnieniami kibiców, spełnią się? Niedługo się dowiemy.
Trener Piotr Paluch, dla oficjalnego serwisu gorzowskiego klubu, podsumował miniony sezon w wykonaniu seniorów Stali. Najwięcej pochwał dla Nielsa Kristiana Iversena? To z pewnością nie jest żadna niespodzianka.

Niels K. Iversen - można się o nim wypowiadać w samych superlatywach. Jego średnia z zeszłego sezonu wyniosła 2,36, teraz jest 2,5. Niektórzy mówili, że nie powtórzy takiego sezonu, a mimo to poprawił wyniki, zdobył brązowy medal indywidualnych mistrzostw świata. Jest dobrym duchem i bohaterem drużyny, bo w wielu sytuacjach ciągnął ten wózek. Bardzo dużo wygranych biegów, nie przeszkadzał koledze z pary, jechał dla drużyny, i jeśli chodzi o Iversena, bardzo życzyłbym sobie, aby ścigał się dla Stali również w przyszłym roku.

Krzysztof Kasprzak - Krzysztof poprawił nieco swoją średnią względem poprzedniego sezonu. 34 wygrane biegi mówią same za siebie, ale było parę wpadek, gdzie przyjeżdżał daleko za rywalami. Mimo to spełnił oczekiwania i przyłożył rękę do dobrego wyniku Stali w rozgrywkach. Krzysztof często zmienia motocykle, walczy na torze, chce mijać, jest agresywny, ale jeśli nie jest się dobrze spasowanym i nie ma się pod tyłkiem odpowiedniej maszyny, to trudno w ekstralidze wyprzedzać.

Tomasz Gapiński - początek sezonu bardzo kiepski. Robił jakieś punkty, ale nie tego oczekiwał od siebie i nie tego oczekiwał od niego klub. Później kłopoty sprzętowe minęły, zakupił silnik od dobrego tunera i było widać, że był jednym z liderów. Zawodnik potrafi jechać i chcemy go zatrzymać w drużynie.

Daniel Nermark - największy zawód, jeśli chodzi o tegoroczny skład. Z jego średniej 2,0 zrobiło się 1,5, co nie pomogło klubowi by awansować do play-off. Początek sezonu miał kiepski, później kontuzja. To nie był ten Daniel, którego znamy. Może potrzebuje stabilizacji w innym klubie, tutaj było dla niego zbyt nerwowo i za ciężko.

Linus Sundstroem - przychodząc do nas z niższej ligi był niewiadomą dla kibiców, choć obserwowałem jego jazdę w Grand Prix, lidze polskiej i szwedzkiej, gdzie potrafił wygrywać z najlepszymi na świecie. To też potwierdził u nas. Jest dobrym technikiem, "walczakiem", więc jeśli chodzi o Linusa, to sezon na plus. To jego pierwszy sezon w ekstralidze, więc było pozytywnie.

Paweł Hlib - wielki wojownik, ale patrząc na jego wcześniejsze sezony, gdzieś to uciekło. Dużo tracił na dystansie, popełniał dużo błędów, zresztą jego KSM nie jest rewelacyjny. U siebie jeździł gorzej niż na wyjazdach, co się rzadko zdarza. Myślę jednak, że jeszcze nie jest całkiem skreślony i będzie chciał udowodnić, że potrafi się ścigać.

Łukasz Jankowski - nie miał zbyt wielu szans do jazdy poza jednym meczem w Zielonej Górze, ale też nie spełnił oczekiwań. Po pierwszych biegach, gdzie występował, był wycofywany z racji tego, że musieliśmy gonić wynik i wstawiać rezerwy taktyczne. To typowy startowiec, jeśli się nie dopasuje, to później trudno o punkty.

Adrian Gomólski - na treningach przegrywał rywalizację z zawodnikami z KSM 2,5. Był wystawiony do jednego meczu, nie sprawdził się i nie dostał więcej szans, bo byli lepsi. Pod koniec sezonu trafił do Zielonej Góry i potwierdziło się tam, że mimo wielu szans nie robił dużo punktów. Dla niego ekstraliga to jeszcze za wysokie progi.

RANKING STALOWCÓW W SEZONIE 2013:

kolejno: liczba odjechanych wyścigów, liczba zdobytych punktów z bonusami, w nawiasie liczba bonusów, średnia biegowa, średnia meczowa

1. Niels Kristian Iversen (Dania) - 104, 261 (15), 2,510, 14,50

2. Krzysztof Kasprzak - 99, 192 (10), 1,939, 10,67

3. Bartosz Zmarzlik - 92, 164 (13), 1,783, 9,11

4. Tomasz Gapiński - 50, 82 (8), 1,640, 6,83

5. Daniel Nermark (Szwecja) - 39, 59 (9), 1,513, 6,56

6. Linus Sundstrom (Szwecja) - 39, 56 (7), 1,436, 7,00

7. Adrian Cyfer - 31, 33 (6), 1,065, 3,00

8. Paweł Hlib - 56, 50 (10), 0,893, 3,33

9. Łukasz Cyran - 23, 18 (1), 0,783, 2,25

10. Łukasz Jankowski - 6, 4 (1), 0,667, 1,33

11. Adrian Gomólski - 3, 1, 0,333, 1,00