Faworyt, rewelacja sezonu i nasz Bartek Zmarzlik to najlepsi juniorzy w Polsce

Patryka Dudka z Falubazu Zielona Góra doścignąć w Tarnowie zwyczajnie się nie dało - zdobył młodzieżowe indywidualne mistrzostwo Polski na żużlu z kompletem punktów. Za nim rewelacyjny w tym roku Paweł Przedpełski z Unibaksu Toruń, a na najniższym stopniu podium Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów.
Zielonogórzanin na koniec juniorskiej kariery - 20 czerwca skończył 21 lat - powtórzył sukces sprzed czterech lat, wtedy triumfował w Lesznie. Dudek na torze w Tarnowie wszystkie swoje wyścigi wygrywał zdecydowanie, prowadząc już po starcie. Najgroźniejszego rywala, Pawła Przedpełskiego z Unibaksu Toruń pokonał w 14. biegu, a swoją dominację przypieczętował w przedostatniej gonitwie turnieju.

Po srebro sięgnął Paweł Przedpełski, a brązowy krążek zdobył reprezentant gorzowskiej Stali Bartosz Zmarzlik, który w 20. wyścigu wygrał z Przedpełskim, a wcześniej trzy "oczka" zabrali mu Adam Strzelec, Dudek i Kacper Gomólski. Nasz 18-latek uzbierał 12 punktów, to jego drugie podium w finale MIMP. Przed dwoma laty w Gorzowie był drugi. Przed Bartkiem jeszcze trzy lata, aby skutecznie powalczyć o prestiżowe, juniorskie mistrzostwo, które każdy żużlowiec na dorobku chce mieć w swojej kolekcji. Brąz Zmarzlika to kolejny w tym roku sukces żółto-niebieskiej młodzieży. W minioną środę stalowcy zdobyli na torze w Częstochowie Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Polski, a wcześniej wywalczyli drugie miejsce jako zespół w Lidze Juniorów. Na tarnowski stadion Bartek wróci jeszcze w tym sezonie 6 października. Wtedy razem z Krzysztofem Kasprzakiem pojedzie w dorosłym finale indywidualnych mistrzostw Polski.

W Tarnowie startował jeszcze jeden gorzowianin - Adrian Cyfer. Ten turniej nie wypadł mu jakoś rewelacyjnie. Nasz drugi żużlowiec z rocznika 1995 zajął ostatecznie 12. miejsce.

WYNIKI FINAŁU MIMP W TARNOWIE:

1. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 15 (3,3,3,3,3), 2. Paweł Przedpełski (Unibax Toruń) 13 (3,3,3,2,2), 3. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) 12 (2,2,3,2,3), 4. Kacper Gomólski (Unia Tarnów) 10 (2,2,1,3,2), 5. Łukasz Sówka (PGE Marma Rzeszów) 9 (0,2,2,3,2), 6. Adam Strzelec (Stelmet Falubaz) 8 (3,3,1,1,0), 7. Krystian Pieszczek (Wybrzeże Gdańsk) 7 (3,d,1,d,3), 8. Szymon Woźniak (składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz) 7 (2,1,3,0,1), 9. Oskar Fajfer (Lechma Start Gniezno) 7 (0,3,2,1,1), 10. Kamil Adamczewski (Stelmet Falubaz) 6 (1,0,0,2,3), 11. Artur Czaja (Dospel Włókniarz Częstochowa) 6 (1,1,1,1,2), 12. Adrian Cyfer (Stal Gorzów) 6 (1,1,2,1,1), 13. Kamil Pulczyński (Unibax) 5 (1,2,2,w,0), 14. Łukasz Przedpełski (Unibax) 4 (0,1,0,3,0), 15. Łukasz Bojarski (Betard Sparta Wrocław) 4 (2,0,0,2,0), 16. Hubert Łęgowik (Dospel Włókniarz) 1 (0,0,0,0,1).