Jak Stal walczy ze Spartą Wrocław? Zobaczysz tylko na stadionie. We wtorek jadą juniorzy

Telewizja zmienia rozkład jazdy przedostatniej kolejki żużlowej ekstraklasy. Zamiast transmisji z Rzeszowa i Gorzowa pokazane będą mecze z Torunia i Częstochowy. - Ze Spartą czeka nas walka o życie, mam nadzieję, że kibice w tym najważniejszym momencie sezonu będą z nami, poniosą zawodników swoim dopingiem - powiedział prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora, który od dłuższego czasu przekonywał, że w najbliższy czwartek po prostu trzeba zjawić się na stadionie im. Edwarda Jancarza. A już we wtorek pojedzie u nas półfinał MDMP.
Pierwotnie z 17. kolejki były wybrane do transmisji pojedynki decydujące o utrzymaniu w Enea Ekstralidze. Ostateczny wybór telewizji jest jednak inny - w Toruniu i Częstochowie będą się ważyć losy obsady czołowej czwórki, która powalczy w play-off o mistrzostwo Polski. Na razie nie mamy zmian w ostatniej serii spotkań. W niedzielę 18 sierpnia w nSport mają być pokazane pojedynki Unii Leszno z gorzowianami i starcie o pierwsze miejsce po fazie zasadniczej w Zielonej Górze pomiędzy Falubazem a Włókniarzem. A co nas czeka w najbliższy czwartek (bilety po 35 i 30 zł na trybunę wysoką oraz 30 i 25 zł na trybunę niską) od godz. 18.30 w Gorzowie? - Mecz na noże, którego nie wolno nam przegrać - przewiduje prezes Zmora. - Spotykamy się wszyscy w środę, aby spokojnie potrenować. Bez zbędnego pompowania atmosfery, bo to w takim momencie już jest niepotrzebne. Zawodnicy doskonale wiedzą, o co pojedziemy, a rywal, ze swoim liderem Taiem Woffindenem, na pewno nam nie odpuści. W takich pojedynkach zespół zawsze potrzebuje specjalnego wsparcia. Dlatego proszę kibiców, którzy są z nami na dobre i na złe, na każdym stadionie, aby jeszcze raz dodali Stali skrzydeł. Czekają nas wszystkich wielkie emocje. Głęboko wierzę, że ze szczęśliwym dla nas zakończeniem.

Gorzowianie zapraszają też na nasz stadion dwa dni wcześniej, we wtorek o godz. 17, na półfinał Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Gospodarze wystawiają Adriana Cyfera, Łukasza Kaczmarka i Łukasza Cyrana, a za rywali będą mieli juniorów z Piły, Leszna, Torunia, Gdańska, Opola i Bydgoszczy. Do finału awansują trzy najlepsze zespoły, a czwarty będzie toczył korespondencyjny pojedynek z zajmującą to samo miejsce drużyną w półfinale w Krakowie. Lepszy uzupełni stawkę turnieju, podczas którego będzie się już toczyła walka o medale. Na wtorkowe zawody na stadionie im. Edwarda Jancarza obowiązują karnety na sezon 2013 lub programy zawodów za 10 zł. Otwarte będą wejścia na sektory od strony ul. Jasnej.

OSTATECZNY ROZKŁAD JAZDY 17. KOLEJKI:

czwartek 15 sierpnia: godz. 16, nSport Unibax Toruń - Fogo Unia Leszno; godz. 18.30, nSport Dospel Włókniarz Częstochowa - Unia Tarnów; godz. 16 PGE Marma Rzeszów - Stelmet Falubaz Zielona Góra; godz. 18.30 Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław; godz. 19.30 Lechma Start Gniezno - składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz.1. Stelmet Falubaz Zielona Góra1628+125
2. Dospel Włókniarz Częstochowa1628+61
3. Unibax Toruń1625+101
4. Unia Tarnów1623+50
5. Fogo Unia Leszno1622+84
6. Stal Gorzów1619+25
7. PGE Marma Rzeszów1617-98
8. Betard Sparta Wrocław1616-39
9. składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz168-141
10. Lechma Start Gniezno168-168
Cztery czołowe drużyny po sezonie zasadniczym pojadą w play-off o mistrzostwo Polski, a trzy ostatnie spadną do pierwszej ligi.