Prezes Stali Gorzów: W trzech meczach w domu po trzy zwycięstwa

- W Gnieźnie odbiliśmy się od strefy spadkowej i teraz musimy zrobić wszystko, aby spokojnie utrzymać się w ekstraklasie. Kluczem do tego są sukcesy w pojedynkach na naszym torze z Tarnowem, Toruniem i Wrocławiem - powiedział Ireneusz Maciej Zmora, prezes gorzowskiego klubu żużlowego.
- Remis w Gnieźnie jest dla nas po prostu bezcenny. Smakuje jak zwycięstwo, bo przecież zabraliśmy jeszcze punkt bonusowy. Teraz pojedynki z Unią Tarnów i Spartą Wrocław musimy wygrać za trzy punkty - stwierdził szef Stali, w rozmowie z oficjalną stroną internetową żółto-niebieskich.

Spotkanie z tarnowianami na stadionie im. Edwarda Jancarza w najbliższą niedzielę o godz. 18.30, a za tydzień - 28 lipca, godz. 16 - gorzowianie podejmą osłabiony kontuzjami Unibax Toruń. - Bonus będzie ciężko torunianom wyrwać [w pierwszym spotkaniu przegraliśmy 36:54], ale zwycięstwo jest jak najbardziej w naszym zasięgu - przewiduje Zmora.

Przed emocjami ligowymi, czeka nas jeszcze w najbliższą sobotę finał Drużynowego Pucharu Świata w czeskiej Pradze, gdzie dojdzie do historycznego wydarzenia - w reprezentacji Polski zabraknie Tomasza Golloba, którego tak jak w półfinale w Częstochowie zastąpi Patryk Dudek. W rolach głównych wystąpią zapewne także dwaj stalowcy - Krzysztof Kasprzak i Niels Kristian Iversen. - Zawodnicy ci pokazują, że warto było zatrzymać ich w naszej drużynie na ten sezon. Dla naszego klubu to powód do zadowolenia, że dwójka liderów drużyny startuje w tak prestiżowych zawodach - przyznał prezes Stali. - Tak samo cieszą nas młodzieżowe sukcesy Bartka Zmarzlika, który pewnie niedługo zacznie starać się o stałe miejsce w dorosłym cyklu Grand Prix.

Cała rozmowa na stronie Stali Gorzów.

NAJBLIŻSZA NIEDZIELA W ENEA EKSTRALIDZE:

godz. 16, nSport Fogo Unia Leszno - Dospel Włókniarz Częstochowa, godz. 18.30, nSport Unibax Toruń - Stelmet Falubaz Zielona Góra, godz. 16 Betard Sparta Wrocław - składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz, godz. 18.30 Stal Gorzów - Unia Tarnów, godz. 18.30 PGE Marma Rzeszów - Lechma Start Gniezno.1. Unibax Toruń1322+127
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra1320+67
3. Dospel Włókniarz Częstochowa1319+17
4. Fogo Unia Leszno1318+96
5. Unia Tarnów1317+44
6. Stal Gorzów1313-11
7. Betard Sparta Wrocław1311-49
8. PGE Marma Rzeszów1311-90
9. składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz138-93
10. Lechma Start Gniezno138-108
Cztery czołowe drużyny po sezonie zasadniczym pojadą w play-off o mistrzostwo Polski, a trzy ostatnie spadną do pierwszej ligi.