Sport.pl

W Kopenhadze "Kasper" ruszy do boju jako pierwszy

Przed rokiem tor na stadionie Parken był dla biało-czerwonych bardzo pechowy. Jarosław Hampel doznał tam kontuzji, a Tomasz Gollob uzbierał tylko 3 pkt. Wcześniej obaj potrafili jednak w Kopenhadze wygrywać. Właściwie bez żadnych doświadczeń wyruszył za to do Danii stalowiec Krzysztof Kasprzak.
Kapitan Stali Gorzów mocno i długo przeżywał to, co wydarzyło się w ostatniej rundzie Grand Prix na stadionie im. Edwarda Jancarza. Kasprzak mierzył w finał, w zwycięstwo, a skończyło się na półfinale. Takim wynikiem "Kasper" był strasznie rozczarowany. Obiektywnie trzeba jednak stwierdzić, że ostatnio to właśnie on jest jaśniejszą biało-czerwoną postacią w GP. W trzech poprzednich turniejach dwa razy wjeżdżał do finału i na podium. Kopenhagi nie zna - w 2008 roku zajął tu 14. miejsce. Krótki, techniczny tor przy jego wielkich, angielskich doświadczeniach powinien być jednak sprzymierzeńcem stalowca. Kasprzak nie będzie miał zbyt wiele czasu na myślenie, bo sobotnie zawody zacznie już od pierwszego wyścigu. Pojedzie z drugiego pola. Po lewej ręce będzie miał wicelidera klasyfikacji przejściowej Taia Woffindena, a po prawej Grega Hancocka i jadącego z tzw. dziką kartą Michaela Jepsena Jensena.

Zwycięzca z Gorzowa Jarosław Hampel wylosował pola startowe dla numeru 5, Tomasz Gollob - dla siódemki, a drugi z żużlowców Stali, Duńczyk Niels Kristian Iversen - dla ósemki. Polakom życzymy przede wszystkim bezwypadkowej jazdy, aby historie z ubiegłego roku w żadnym wypadku nie powtórzyły się. A wtedy z pewnością biało-czerwonych znów zobaczymy w czołówce. Warto także dodać, że po kontuzji do walki o mistrzostwo świata wraca w Kopenhadze młody Australijczyk Darcy Ward, który opuścił trzy turnieje i spadł w klasyfikacji przejściowej na 15. miejsce.

KLASYFIKACJA PO 6. RUNDACH: 1. Sajfutdinow - 84 pkt, 2. Woffinden - 73 pkt, 3. Holder - 68 pkt, 4. Hampel - 66 pkt, 5. Pedersen - 64 pkt, 6. Iversen - 60 pkt, 7. Hancock - 57 pkt, 8. Gollob - 52 pkt, 9. Kasprzak - 48 pkt, 10. Zagar - 48 pkt, 11. Lindgren - 47 pkt, 12. Jonsson - 39 pkt, 13. Vaculik - 33 pkt, 14. Lindback - 26 pkt, 15. Ward - 25 pkt.

GRAND PRIX 2013:

29 czerwca - GP Danii, Kopenhaga; 3 sierpnia - GP Włoch, Terenzano; 17 sierpnia - GP Łotwy, Daugavpils; 7 września - GP Słowenii, Krsko; 21 września - GP Skandynawii, Sztokholm; 5 października - GP Polski, Toruń.

Więcej o: