Hampel: Na wymagającym torze znalazłem ścieżkę do zwycięstwa [MNÓSTWO ZDJĘĆ]

Iversen, Sajfutdinow, Kasprzak, Pedersen - to oni mieli między siebie rozdzielić czołowe miejsca gorzowskiej rundy Grand Prix. Faworytów pogodził jednak ?Mały?. Jarosław Hampel dzięki zwycięstwu, w klasyfikacji przejściowej cyklu jest tuż za strefą medalową. - Mam przeczucie, że z mojej strony wszystko nareszcie jest na dobrej drodze - powiedział polski żużlowiec tuż po wygranej na stadionie im. Edwarda Jancarza.
Poniżej wypowiedzi najlepszej trójki w Gorzowie:

Jarosław Hampel (Polska): - Początek miałem słaby, później było dużo lepiej. W tym sezonie zdarza się tak, że moje dobre występy przeplatane są ze słabszymi. Ciągle jednak staram się być w czołówce. Gorzowski tor na początku był bardzo wymagający, trudno było znaleźć dobrą drogę do szybkiej jazdy. W końcówce jednak jeździło mi się dużo lepiej. Po ostatnich niepowodzeniach czuję, że wszystko idzie ku dobremu. Trudno wyrokować, co będzie w następnych rundach, ale mam przeczucie, że z mojej strony wszystko nareszcie jest na dobrej drodze.

Chris Holder (Australia): - Na początku zawodów tor był bardzo zdradliwy. Mam żal do siebie za to jak pojechałem w finale. Świetnie wystartowałem, ale popełniłem błąd w pierwszym łuku. Wciąż brakuje mi ułamka lepszej jazdy, by poprawić swoje wyniki. Jarek bezwzględnie wykorzystał mój błąd, bardzo mu gratuluję wygranej. Cały czas staram się ścigać czołówkę. Mimo błędu w finale muszę być zadowolony z wyniku. Odrabiam starty po nieudanym początku i jak widać, wszystko idzie po mojej myśli. Nieźle udaje mi się realizować plan obrony tytułu mistrzowskiego.

Tai Woffinden (Wielka Brytania): - Dziękuję wszystkim ludziom, dzięki którym udało mi się stanąć na nogi. Minęło 14 dni od mojego wypadku, wciąż czuję ból, połamane kości dają mi się we znaki. Dlatego już sam start w finale jest dla mnie fantastycznym osiągnięciem. Dopiero w czwartek podjąłem decyzję o tym, że wystartuję w Gorzowie. Gdybym zajmował 11.-12. miejsce w klasyfikacji generalnej, pewnie bym odpuścił. Ale traciłem nie tak wiele do lidera, dlatego nie mogłem sobie pozwolić na kolejne starty. Osiągnąłem fenomenalny rezultat, chciałbym tak samo dobrze pojechać w niedzielnym meczu ligowym.

KLASYFIKACJA PO 6. RUNDACH: 1. Sajfutdinow - 84 pkt, 2. Woffinden - 73 pkt, 3. Holder - 68 pkt, 4. Hampel - 66 pkt, 5. Pedersen - 64 pkt, 6. Iversen - 60 pkt, 7. Hancock - 57 pkt, 8. Gollob - 52 pkt, 9. Kasprzak - 48 pkt, 10. Zagar - 48 pkt, 11. Lindgren - 47 pkt, 12. Jonsson - 39 pkt, 13. Vaculik - 33 pkt, 14. Lindback - 26 pkt, 15. Ward - 25 pkt.

GRAND PRIX 2013:

29 czerwca - GP Danii, Kopenhaga; 3 sierpnia - GP Włoch, Terenzano; 17 sierpnia - GP Łotwy, Daugavpils; 7 września - GP Słowenii, Krsko; 21 września - GP Skandynawii, Sztokholm; 5 października - GP Polski, Toruń.