Sport.pl

Kasprzak, Holder, Gollob, Pedersen... Numery rozlosowane, żużlowcy trenowali [MNÓSTWO ZDJĘĆ]

W tytule to obsada trzeciego wyścigu w sobotnim turnieju Grand Prix w Gorzowie, naprawdę wybuchowa stawka. Tor przygotowany świetnie, każdy z żużlowców zapowiada, że chce wygrać. Oj, będzie się działo. Startujemy w sobotę o godz. 19. Oby z Polakami w rolach głównych.
Losowanie pól startowych gorzowskiego turnieju Grand Prix oglądaliśmy w galerii Askana. I tym razem Tomasz Gollob nie wylosował trójki, która tak go ostatnio trapiła - i tych gorszych pól startowych w początkowej fazie rywalizacji - w ostatnich imprezach. Tym razem pod trójkę, czyli na trzecie pole, w pierwszym wyścigu trafił Brytyjczyk Tai Woffinden. Kontuzja? Złamany obojczyk? "Tajski" na pierwszą sesję treningową w Gorzowie wyjechał na jednym kole, próbował startu, bez problemów pokonywał kolejne okrążenia, nie oszczędzał się. Możemy być pewni, że jutro podejmie ryzyko i powalczy z rywalami. Czego się nie robi, gdy w grę wchodzi tytuł mistrza świata...

Bardzo dobrą piątkę wylosował Matej Zagar, który uwielbia gorzowski tor. Aktualny lider klasyfikacji GP Emil Sajfutdinow zacznie ściganie spod bandy - startuje z ósemką. Tomasz Gollob z dziewiątką, Krzysztof Kasprzak z dziesiątką. Kapitan Stali był na treningu niezwykle skupiony, wykorzystał swoje wyjazdy praktycznie do maksimum. Kilkuset kibiców i za te ofensywnie pokonywane okrążenia biło mu brawa. - Miejsca na podium w Pradze i Cardiff mnie natchnęły, kto by nie chciał wygrać na domowym torze. Stawka jest jednak rewelacyjna, gdzie nie spojrzysz w parkingu, sami znakomici zawodnicy - rzucił "Kasper".

Drugi przed rokiem w Gorzowie, wyluzowany mistrz świata Chris Holder, szybki Greg Hancock, pierwszy w 2012 r. na "Jancarzu" Słowak Martin Vaculik, stale ze swoją osobistą fizjoterapeutką Nicki Pedersen, wciąż z ręką w opatrunku. Obok nich także Niels Kristian Iversen. Czy to on pogodzi faworytów? - Przychodząc do Stali, podjąłem jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Teraz pierwszy raz mogę tu stanąć na najwyższym stopniu podium Grand Prix. Oczywiście, że o to będę jechał, czuję moc, jestem w stanie to zrobić i w ten sposób dołączyć do ścisłej czołówki tegorocznego cyklu - mówił Duńczyk.

My jednak z całych sił będziemy ściskać kciuki za biało-czerwonych. Także za Bartka Zmarzlika, który wylosował trzynastkę. Nie, w żadnym wypadku nie pechową. Niech tak jak przed rokiem - trzecia pozycja - to znów będzie turniej juniora ze Stali...

Przypomnijmy, że gorzowski klub podjął decyzję - śledząc internet i wpisy kibiców, wiemy już, że kontrowersyjną - o obniżce cen biletów na ostatnie miejsca na trybunach. Wejściówki na trybunę dolną na sektory 1, 2, 3 oraz sektory 24 i 25, które na co dzień są wykorzystywane na potrzeby kibiców przyjezdnych, kosztują 30 zł. Z kolei wejściówki na pozostałą część stadionu kosztują jedynie 60 zł. Klub zrezygnował z podnoszenia cen w ostatnim dniu sprzedaży, więc podane ceny będą obowiązywać aż do końca sprzedaży. Bilety będzie można nabywać w sklepiku klubowym w galerii Askana w godz. 9-21 oraz w kasach klubu w dniu zawodów od godz. 12. A niektórzy fani płacili za bilety grubo ponad 100 zł...

POLA STARTOWE NA GORZOWSKIE GP:

1. Antonio Lindback (Szwecja, nr na plastronie 6), 2. Greg Hancock (USA, 3), 3. Tai Woffinden (Wielka Brytania, 14), 4. Andreas Jonsson (Szwecja, 8), 5. Matej Zagar (Słowenia, 12), 6. Jarosław Hampel (Polska, 10), 7. Martin Vaculik (Słowacja, 9), 8. Emil Sajfutdinow (Rosja, 5), 9. Tomasz Gollob (Polska, 4), 10. Krzysztof Kasprzak (Polska, 11), 11. Chris Holder (Australia, 1), 12. Nicki Pedersen (Dania, 2), 13. Bartosz Zmarzlik (Polska, 16), 14. Niels Kristian Iversen (Dania, 13), 15. Ales Dryml (Czechy, 19), 16. Fredrik Lindgren (Szwecja, 7). Rezerwowi: 17. Adrian Cyfer (Polska, 17), 18. Łukasz Cyran (Polska, 18).

KLASYFIKACJA PO 5 RUNDACH: 1. Sajfutdinow - 69 pkt, 2. Woffinden - 61 pkt, 3. Pedersen - 56 pkt, 4. Holder - 54 pkt, 5. Hampel - 52 pkt, 6. Iversen - 49 pkt, 7. Gollob - 48 pkt, 8. Hancock - 45 pkt, 9. Zagar - 41 pkt, 10. Lindgren - 40 pkt, 11. Kasprzak - 38 pkt, 12. Jonsson - 30 pkt, 13. Vaculik - 29 pkt, 14. Ward - 25 pkt, 15. Lindback - 23 pkt.

GRAND PRIX 2013:

15 czerwca - GP Polski, Gorzów; 29 czerwca - GP Danii, Kopenhaga; 3 sierpnia - GP Włoch, Terenzano; 17 sierpnia - GP Łotwy, Daugavpils; 7 września - GP Słowenii, Krsko; 21 września - GP Skandynawii, Sztokholm; 5 października - GP Polski, Toruń.

Więcej o: