Trzeci raz jedzie Grand Prix nasze najdroższe. Ostatnie bilety tańsze, nawet po 30 zł!

Gorzowianie za oglądanie najlepszych żużlowców świata płacą najwięcej, ale przynajmniej w najbliższą sobotę powinni obejrzeć znakomite zawody, bo stawka uczestników GP 2013 jest wyborna. - Są także nasi, czyli Krzysztof Kasprzak czy trzeci przed rokiem Bartek Zmarzlik. Wykorzystując doświadczenia z poprzednich lat, przygotujemy nawierzchnię do ścigania od krawężnika aż do centymetrów przy samej bandzie, aby te zawody były niezapomniane - obiecuje prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.
Miasto ściągnęło cykl Grand Prix do Gorzowa na pięć lat - najlepszych żużlowców świata będziemy oglądać na stadionie im. Edwarda Jancarza jeszcze w 2014 i 2015 roku. Za pięć turniejów, do spółki ze Stalą, miasto zapłaci w kilku ratach 2 miliony 100 tysięcy funtów (420 tys. za turniej - 330 tys. miasto, 90 tys. klub), co po obecnym kursie daje ok. 10,5 miliona złotych. Gorzowska runda GP w 2013 r. jest zdecydowanie najdroższa ze wszystkich. Na przykład Bydgoszcz, gdzie cykl wrócił w tym roku, zapłaciła za prawa do organizacji turnieju niecały milion złotych. Wiadomo już, że na "Jancarzu" zasiądzie więcej kibiców niż przed rokiem, bo do tej pory sprzedano ok. 11,5 tysiąca wejściówek.

Na koniec tańsze bilety dla gorzowian

Promocja obejmuje ostatnie miejsca, które pozostały wolne przed sobotnimi zawodami. To sektory na drugim łuku oraz pojedyncze krzesełka na pozostałej części stadionu. - Dzięki finansowemu wsparciu sponsora elitarnego cyklu Grand Prix na żużlu możemy sobie pozwolić na wyjątkową promocję na ostatnie wolne miejsca na stadionie - powiedział prezes Zmora. - Wypada sobie życzyć, aby również w kolejnych latach wsparł nas możny sponsor, tak aby móc już na początku sprzedaży zaproponować kibicom niższe ceny. Mam nadzieję, że dzięki temu wsparciu najbliższy turniej obejrzy komplet publiczności.

Bilety na trybunę dolną na sektory 1,2,3 oraz sektory 24 i 25, które na co dzień są wykorzystywane na potrzeby kibiców przyjezdnych, w ramach promocji kosztować będą jedynie 30 złotych. Z kolei wejściówki na pozostałą część stadionu od jutra kosztować będą jedynie 60 zł. Klub zrezygnował z podnoszenia cen w ostatnim dniu sprzedaży, więc podane ceny będą obowiązywać aż do końca sprzedaży. Bilety będzie można nabywać w sklepiku klubowym w galerii Askana w godz. 9-21 oraz w kasach klubu w piątek w godz. 16-19 i w dniu zawodów od godz. 12.

Kto wygra?

Pięknie, że faworytów jest naprawdę wielu. Aktualny lider cyklu, widowiskowo jeżdżący Rosjanin Emil Sajfutdinow, mistrz świata Chris Holder czy niespodziewany zwycięzca w Gorzowie z poprzedniego roku - Słowak Martin Vaculik. W ostatniej chwili o tym, czy pojedzie, zdecyduje rewelacyjny w tym sezonie, ale leczący obojczyk Brytyjczyk Tai Woffinden. - Mistrzowska obsada gwarantuje znakomity turniej - powiedział prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora. - Liczę, że to będzie wyjątkowy wieczór dla biało-czerwonych fanów, bo w sobotę zapominamy o klubowych sympatiach i wszyscy kibicujemy Polsce. Chcą po ostatnich, mniej udanych występach odbudować się Tomasz Gollob i Jarek Hampel. My ciut mocniej zaciskamy kciuki za Krzyśka Kasprzaka i Bartka Zmarzlika. Zapraszam wszystkich na stadion, na najwyższej rangi wydarzenie sportowe w województwie lubuskim. Taki turniej przeżywany przez telewizorem to naprawdę nie jest to samo - dodał Zmora.

Moto Racing Show

Atrakcje związane z gorzowską rundą GP rozpoczną się już w piątek. O godz. 14.30 w galerii handlowej Askana odbędzie się losowanie numerów pól startowych (oficjalny trening uczestników turnieju zaplanowany jest na godz. 17), któremu towarzyszyć będą pokazy tatuażu, wystawa projektów tatuaży, wystawa fotografii sportowej i sesja autografowa z udziałem byłych i obecnych zawodników Stali. Od godz. 16 organizatorzy zapraszają na kolejne imprezy - na bulwar na Moto Racing Show i pod Dominantę. Tam będzie można sprawdzić się na symulatorach motoryzacyjnych, uczestniczyć w pokazach statycznych aut klasycznych, tuningowanych, rajdowych i motorów. Ponownie obejrzymy pokazy driftu w wykonaniu gościa specjalnego, którym będzie Krzysztof Hołowczyc. Towarzyszyć mu będzie m.in. Rafał "Stunter13" Pasierbek - mistrz świata we freestyle'owej jeździe na motocyklu z 2011 roku. Pokazy wystartują o godz. 19 na Moście Staromiejskim. Motoryzacyjne czary ubarwione będą muzyką. Na bulwarowej scenie zaprezentują się zespoły 5 Rano, Rekonstrukcja, RWA, w roli gwiazdy wieczoru o godz. 21.30 zagra formacja Jamal, a o godz. 22.30 ruszy Silent Disco.

KLASYFIKACJA PO 5. RUNDACH: 1. Sajfutdinow - 69 pkt, 2. Woffinden - 61 pkt, 3. Pedersen - 56 pkt, 4. Holder - 54 pkt, 5. Hampel - 52 pkt, 6. Iversen - 49 pkt, 7. Gollob - 48 pkt, 8. Hancock - 45 pkt, 9. Zagar - 41 pkt, 10. Lindgren - 40 pkt, 11. Kasprzak - 38 pkt, 12. Jonsson - 30 pkt, 13. Vaculik - 29 pkt, 14. Ward - 25 pkt, 15. Lindback - 23 pkt.

GRAND PRIX 2013:

15 czerwca - GP Polski, Gorzów; 29 czerwca - GP Danii, Kopenhaga; 3 sierpnia - GP Włoch, Terenzano; 17 sierpnia - GP Łotwy, Daugavpils; 7 września - GP Słowenii, Krsko; 21 września - GP Skandynawii, Sztokholm; 5 października - GP Polski, Toruń.