Tomasz Gollob po treningu w Gorzowie: W Polsce nic mi nie przeszkadza [ZDJĘCIA]

Z okazji zapoznania się z gorzowskim torem przed zbliżającą się rundą Grand Prix ostatecznie skorzystała połowa polskich kadrowiczów - Tomasz Gollob i Bartosz Zmarzlik. - Będący w dużej formie Krzysztof Kasprzak skupia się teraz na innych, ważnych obowiązkach, a Jarek Hampel w ostatniej chwili odwołał swój przyjazd - powiedział trener Stali Piotr Paluch.
- Wspólnie z zawodnikami z kadry ustaliliśmy termin, w którym nasz stadion będzie dla nich otwarty, a nawierzchnia, po naszych doświadczeniach z poprzednich lat, podobna do tej z turniejów Grand Prix - mówił Ireneusz Maciej Zmora, prezes gorzowskiego klubu. - Wszystko po to, aby wieczór 15 czerwca był biało-czerwony. Pełen niezapomnianych, żużlowych emocji i oczywiście na koniec także z Mazurkiem Dąbrowskiego.

Ostatecznie z zaproszenia skorzystali tylko Tomasz Gollob i stalowcy - przygotowujący do drugiego występu z tzw. dziką kartą Bartek Zmarzlik oraz Łukasz Cyran i Adrian Cyfer, którzy podczas gorzowskiej imprezy będą pełnić rolę rezerwowych.

Gollob miał świetny start w tegorocznej rywalizacji o mistrza świata, po dwóch rundach był liderem klasyfikacji przejściowej. W Pradze uzbierał jednak tylko 3 pkt, a ostatnio w Cardiff - 5 pkt. Obecnie jest siódmym zawodnikiem cyklu GP, w Gorzowie nastawia się na odrabianie strat. - Niepotrzebnie miałem tu ostatnio problemy, ale nie ma już co do tego wracać - opowiadał Gollob. - Cieszę się, że nareszcie zastałem gorzowski tor taki, jak trzeba, czyli porządny do jazdy i ścigania. Przy takiej nawierzchni i takiej budowie tego toru, tutaj zawsze będą emocje i mijanki. Stawka Grand Prix w tym roku jest mocna i wyrównana. Wszyscy Polacy będą tutaj chcieli pokazać się z najlepszej strony. Na naszych torach to właśnie my powinniśmy królować i nic nam nie może przeszkadzać.

Gorzowska runda Grand Prix rozpocznie się w sobotę 15 czerwca o godz. 19. Dzień wcześniej w galerii Askana zostaną rozlosowane numery startowe, żużlowcy wezmą też udział w oficjalnym treningu, a wieczorem odbędzie się Moto Racing Show, w ramach którego zaplanowano m.in. pokaz driftowania w wykonaniu Krzysztofa Hołowczyca i koncert grupy Jamal.

Do 8 czerwca wejściówki na gorzowski turniej Grand Prix można kupować po 110 zł. Od 9 do 14 czerwca bilety będą kosztowały jeszcze taniej - 90 zł, a w dniu zawodów ponownie 110 zł.

KLASYFIKACJA PO 5. RUNDACH: 1. Sajfutdinow - 69 pkt, 2. Woffinden - 61 pkt, 3. Pedersen - 56 pkt, 4. Holder - 54 pkt, 5. Hampel - 52 pkt, 6. Iversen - 49 pkt, 7. Gollob - 48 pkt, 8. Hancock - 45 pkt, 9. Zagar - 41 pkt, 10. Lindgren - 40 pkt, 11. Kasprzak - 38 pkt, 12. Jonsson - 30 pkt, 13. Vaculik - 29 pkt, 14. Ward - 25 pkt, 15. Lindback - 23 pkt.

GRAND PRIX 2013:

15 czerwca - GP Polski, Gorzów; 29 czerwca - GP Danii, Kopenhaga; 3 sierpnia - GP Włoch, Terenzano; 17 sierpnia - GP Łotwy, Daugavpils; 7 września - GP Słowenii, Krsko; 21 września - GP Skandynawii, Sztokholm; 5 października - GP Polski, Toruń.