Stal jedzie w niedzielę po plan minimum. Tym razem żużel powinien wygrać z pogodą

Jeszcze nie udało się rozegrać pierwszej rundy, a już zespoły ekstraklasy stają do rewanżów. Stalowcy o pierwsze 3 pkt pojadą u siebie z Polonią Bydgoszcz. - Na wyjeździe przegraliśmy minimalnie, teraz też nie będzie łatwo, ale sądzę, że spokojnie możemy odrobić wszystkie straty i zabrać pierwszy bonus - powiedział trener gorzowian Piotr Paluch.
W czwartek stalowcy pojechali na wycieczkę do Częstochowy. Pogoda dotrwała aż do próby toru i wtedy zaczęło lać, nawierzchnia nie nadawała się do jazdy. Znamy już datę trzeciego podejścia do spotkania Włókniarza ze Stalą - to poniedziałek 24 czerwca.

Kilkudniowe prognozy wskazywały, że i niedzielne starcie w Gorzowie, w którym żółto-niebiescy mają ścigać się z bydgoszczanami, może być zagrożone. Najnowsze przewidywania są jednak o wiele bardziej optymistyczne. Może mocniej popadać w sobotę (naszym żużlowcom udało się dziś ponownie potrenować), jakieś deszcze są też w tej chwili w planach na niedzielę, ale bardzo niewielkie. Bardzo ważny mecz z Polonią powinien zatem od godz. 16 pojechać bez przeszkód. - Zaczęło już żyć takie powiedzenie, że jak w tym roku nadchodzi żużel, to zaraz będzie padać - mówił Piotr Paluch. - Nam też ostatnio deszcz storpedował jeden z treningów. Dobrze, że udało się pojeździć w środę, bo jest co poprawiać, szczególnie jeśli chodzi o współpracę na torze. Czasami remis, jest lepszy od wygranej, trzeba pojechać dla drużyny. Nad tym ostro pracujemy, bo w Bydgoszczy też w ten sposób pogubiliśmy punkty.

Z Polonią, tydzień temu na wyjeździe, Stal przegrała 43:47, mimo fenomenalnej jazdy Nielsa Kristiana Iversena (21 pkt). Pozostał niedosyt, bo cenny sukces był blisko. Po rozegraniu siedmiu pojedynków - trzy zwycięstwa i cztery porażki, w tym aż dwie na swoim torze - żółto-niebiescy są na siódmym miejscu w tabeli, tuż nad strefą spadkową. - Zdobyliśmy 43 punkty, wygraliśmy indywidualnie dziesięć wyścigów, pierwszy raz trójkę przywiózł też pokazujący coraz lepszą jazdę Paweł Hlib - mimo wszystko gorzowski szkoleniowiec wyliczył pozytywy. - To daje nadzieję, że do końca sezonu będziemy się mocno bić w każdym meczu, na każdym torze i głupot z niepotrzebnie przegranych pojedynków z Rzeszowem i Lesznem już nie powtórzymy. Po Bydgoszczy musi być niedosyt, bo przecież porażka jest minimalna, a te brakujące punkty mieliśmy w garści, oddawaliśmy je na kolejnych okrążeniach, w trakcie rywalizacji.

Nasi liderzy prosto z Częstochowy lecieli do Wielkiej Brytanii na piątą rundę Grand Prix. Tym razem na pozycji juniora zobaczymy Adriana Cyfera. Łukasz Cyran pojedzie w pierwszej lidze w barwach Grudziądza. Trafił mu się nie byle jaki mecz, bo z niepokonanym Wybrzeżem w Gdańsku. - Ważne, że po upadku w gdańskim turnieju drużynowych mistrzostw świata doszedł do siebie Bartek Zmarzlik, z jego obolałym barkiem jest coraz lepiej, z dobrej strony pokazał się na treningu - mówił trener Paluch. - Dostanie również swoją szansę Adrian Cyfer, bo robi postępy. W jego przypadku apeluję jednak o jazdę z głową. Ekstraliga to jednak nie pierwsza liga, ale liczę, że tym razem to nasza formacja juniorska będzie lepsza od tej z Polonii [w Bydgoszczy młodzieżowcy przegrali z kretesem - 1:17]. W komplecie spotkamy się dopiero w niedzielę, po Grand Prix w Cardiff. I nie wyobrażam sobie innego scenariusza niż naszej wygranej, wyższej niż na bydgoskim torze. Te trzy punkty, patrząc na ścisk w tabeli, są nam po prostu niezbędne.

STAL GORZÓW - składywęgla.pl POLONIA BYDGOSZCZ

Niedziela - godz. 16, stadion im. Edwarda Jancarza przy ul. Śląskiej w Gorzowie, transmisja w nSport.

Bilety: trybuna wysoka - 35 i 30 zł, trybuna niska - 30 i 25 zł.

POLONIA: 1. Greg Hancock, 2. Mateusz Szczepaniak, 3. Aleksandr Łoktajew, 4. Hans Andersen, 5. Krzysztof Buczkowski, 6. Szymon Woźniak, 7. Mikołaj Curyło.

STAL: 9. Daniel Nermark - zawodnik zastępowany, 10. Linus Sundstrom, 11. Krzysztof Kasprzak, 12. Paweł Hlib, 13. Niels Kristian Iversen, 14. Adrian Cyfer, 15. Bartosz Zmarzlik.

NIEDZIELA W ENEA EKSTRALIDZE:

godz. 16, nSport Stal Gorzów - składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz, godz. 18.30, nSport Unia Tarnów - Stelmet Falubaz Zielona Góra, godz. 16 Dospel Włókniarz Częstochowa - Betard Sparta Wrocław, godz. 16 Unibax Toruń - Lechma Start Gniezno, godz. 18.30 Fogo Unia Leszno - PGE Marma Rzeszów.