Adrian Cyfer jeździ z przodu. Pojedzie w ekstraklasie?

Z rozgrywanego w anormalnych warunkach, przerwanego po 15 wyścigach turnieju w Lublinie gorzowscy juniorzy Adrian Cyfer i Bartek Zmarzlik wjechali do finału Srebrnego Kasku. Pierwszy z wymienionych nie przegrał wyścigu.
Najpierw wydawało się, że w Lublinie, tak jak w półfinale Srebrnego Kasku w Grudziądzu (miał tam startować Łukasz Cyran), w ogóle nie pojadą. Deszcz padał, ale ostatecznie uznano, że tor mimo wszystko nadaje się do jazdy. Rywalizacja z prawdziwym żużlem nie miała jednak wiele wspólnego. Po wypadkach sędzia zdecydował, że kończy zawody po 15 wyścigach, a do ostatecznej klasyfikacji zalicza trzy serie startów.

Najlepszy był Adrian Cyfer, który we wtorek skończył 18 lat. Ostatnie dni pokazują, że dla młodzieżowca Stali być może nadeszły lepsze czasy. W weekend w pierwszej lidze jako gość w Grudziądzu uzbierał 7 pkt (3,1,3), za plecami zostawiał m.in. Petera Karlssona czy kolegę z drużyny Chrisa Harrisa. W Lublinie nie wystraszył się naprawdę trudnych warunków, przywiózł trzy trójki. Czy pierwszy raz w tym sezonie pojedzie w lidze w barwach Stali już w najbliższym meczu ligowym w Bydgoszczy? - Wybór należy do trenera, który w tym momencie może mieć delikatny ból głowy - przyznał prezes gorzowskiego klubu Ireneusz Maciej Zmora. Faktycznie decyzja nie jest łatwa, szczególnie w żużlu niczego nie wolno robić pochopnie, tym bardziej że ewentualny powrót Adriana do składu Stali, w miejsce Łukasza Cyrana, nastąpiłby na torze Polonii, gdzie ściga się jedna z najlepszych par juniorskich w elicie. Może jednak poczekać na mecz w domu i wcześniej solidnie się do niego przygotować? Teraz wszystko w rękach trenera Piotra Palucha.

CZOŁÓWKA TURNIEJU W LUBLINIE:

1. Adrian Cyfer (Stal Gorzów 9 (3,3,3), 2. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno) 8 (2,3,3), 3. Piotr Pawlicki (Fogo Unia) 6 (3,d,3), 4. Oskar Fajfer (Lechma Start Gniezno) 6 (3,2,1), 5. Wojciech Lisiecki (Lechma Start) 6 (2,2,2), 6-7. Bartosz Zmarzlik (Stal) 5 (2,0,3), Kamil Adamczewski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 5 (3,2,0), 8. Alex Zgardziński (Stelmet Falubaz) 4 (0,3,1), 9. Mateusz Borowicz (Unia Tarnów) 4 (1,3,w), 10-12. Mateusz Łukaszewski (Lubelski Węgiel KMŻ) 3 (1,0,2), Patryk Malitowski (Betard Sparta Wrocław) 3 (0,1,2), Adam Strzelec (Stelmet Falubaz) 3 (2,1,0).