72 godziny do lubuskiego żużlowego szczytu. "Mentalnie gotowi, aby pokonać faworyta ligi"

Dziś jeszcze ćwierćfinały indywidualnych mistrzostw Polski, w sobotę Grand Prix w Pradze i wreszcie w niedzielę derby w Gorzowie! - Oby wszyscy dojechali do nas cali i zdrowi, w bojowych nastrojach. Kiedy, jak nie teraz, zapomnieć o tym, co złego spotkało nas na starcie sezonu? - mówił trener Stali Piotr Paluch.
W Falubazie bez niespodzianek, na mecz w Gorzowie został zgłoszony zespół, który do tej pory wygrał trzy mecze, a jeden zremisował. Na pozycji juniora, obok Patryka Dudka, pojawi się Kamil Adamczewski.

Za to szkoleniowiec Stali zamieszał składem. Nie personalnie, a pozmieniał numery żużlowców. Zawodnik zastępowany Daniel Nermark trafił pod dziewiątkę, kapitan Krzysztof Kasprzak tym razem otwiera drugą parę, a Niels Kristian Iversen powalczy w duecie z młodzieżowcami. - Ustawiłem skład tak, aby w każdym z wyścigów jechał jeden z liderów i zawodnicy mieli czas na odpoczynek - wyjaśnił Paluch. - Jedną sesję treningową mieliśmy we wtorek, a kolejne zaplanowaliśmy na piątek i sobotę. Z żadnej z nich nie skorzysta tylko Iversena, ale o Duńczyka się nie obawiam, bo jest "w gazie". Pamiętam po sobie, że w takiej formie, nieważne, jaki tor i tak jeździsz na czele. Doceniamy klasę Falubazu, wiemy, jak silny zmontowali w Zielonej Górze zespół, uważany za faworyta całej ligi. Choćby patrząc na wyniki stalowców i zielonogórzan we wtorek w Szwecji, można mieć obawy. Derby to jednak zupełnie inny mecz, inny ładunek emocjonalny. Mogę obiecać, że będziemy w niedzielę gotowi mentalnie, a także sprzętowo do skutecznej walki o zwycięstwo. Ważne, że sami zawodnicy czują, co właśnie może się wydarzyć. Kiedy, jak nie teraz, na dobre zapomnieć o tym co złe. Wróciliśmy do składu z Pawłem Hlibem. Uznałem, że ciągłe roszady jednak nie służą stabilizacji.

Pod nieobecność zorganizowanej grupy kibiców z Zielonej Góry Stal rozpoczęła w czwartek sprzedaż miejsc na całym stadionie, także tych na drugim wirażu. Zostało jeszcze ok. 5 tysięcy derbowych wejściówek. - Uruchamiamy dodatkowy punkt sprzedaży w sklepie klubowym w Askania, a w niedzielę kasy stadionowe będą otwarte od dziesiątej rano - powiedział Ireneusz Maciej Zmora, prezes gorzowskiego klubu. - Zapraszam wszystkich prawdziwych fanów żużla na trybuny, także tych zielonogórskich. Dla nich jak zwykle będzie przygotowany specjalny parking samochodowy na końcu ulicy Śląskiej. Radzę przyjść wcześniej, bo to mecz podwyższonego ryzyka, będzie więc sprawdzana tożsamość kibiców, a o 15.30 rusza już próba toru. Życzę wszystkim tak bezpiecznych derbów, jak tych wrześniowych z ubiegłego roku. No i znakomitego widowiska, samych niezapomnianych wyścigów. Po to przecież wybieramy zawody żużlowe.

STAL GORZÓW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA

Niedziela - godz. 16, stadion im. Edwarda Jancarza przy ul. Śląskiej w Gorzowie, transmisja w nSport.

Bilety: 50 i 40 zł - trybuna wysoka, 40 i 30 zł - trybuna niska.

FALUBAZ: 1. Andreas Jonsson, 2. Jonas Davidsson, 3. Piotr Protasiewicz, 4. Krzysztof Jabłoński, 5. Jarosław Hampel, 6. Patryk Dudek, 7. Kamil Adamczewski.

STAL: 9. Daniel Nermark - zawodnik zastępowany, 10. Linus Sundstrom, 11. Krzysztof Kasprzak, 12. Paweł Hlib, 13. Niels Kristian Iversen, 14. Łukasz Cyran, 15. Bartosz Zmarzlik.

ENEA EKSTRALIGA1. Unibax Toruń510+65
2. Fogo Unia Leszno68+10
3. Stelmet Falubaz Zielona Góra57+59
4. PGE Marma Rzeszów560
5. Stal Gorzów54-17
6. Dospel Włókniarz Częstochowa44-9
7. Unia Tarnów54-6
8. Betard Sparta Wrocław63-41
9. składywęgla.pl Polonia Bydoszcz42-23
10. Lechma Start Gniezno52-38