Sport.pl

Pogoda górą, Stal nie jedzie w niedzielę do Częstochowy

Dziś pada w Częstochowie, a na jutro prognozy nie są lepsze, dlatego organizatorzy spotkania żużlowej ekstraligi nie zwlekali ze spodziewanym komunikatem: mecz Włókniarz - Stal Gorzów zostaje odwołany.
Oficjalny komunikat przed kilkunastoma minutami ukazał się na stronie internetowej Włókniarza: "W Częstochowie od soboty od godzin nocnych pada deszcz, jest chłodno, a niebo jest zachmurzone. Podobnie wyglądają prognozy na niedzielę. Niestety z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne za porozumieniem stron zdecydowano się odwołać niedzielne spotkanie Dospel CKM Włókniarza Częstochowa ze Stalą Gorzów. Nowy termin meczu poznamy w poniedziałek".

Być może to spotkanie zostanie przełożone na czwartek 30 maja.

Przypomnijmy, że wcześniej taki scenariusz przewidzieli też zarządzający żużlowymi rozgrywkami, zmieniając plan transmisji telewizyjnych jutrzejszych pojedynków: "Ekstraliga Żużlowa informuje, iż w związku z niekorzystnymi prognozami pogody dotyczącymi meczu Lechma Start Gniezno - Unia Tarnów zaplanowanego na dzień 12.05.2013 na godz. 18:30 oraz podobnymi prognozami dla meczu rezerwowego Dospel Włókniarz Częstochowa - Stal Gorzów podjęła wspólnie z kierownictwami klubów PGE Marma Rzeszów oraz Betard Sparta Wrocław decyzję o zmianie meczu bezpośredniej transmisji live z niedzielnej kolejki. Drugim meczem transmitowanym przez nSport HD w dniu 12.05.2013 będzie spotkanie PGE Marma - Betard Sparta. W związku z tym godzina rozpoczęcia meczu ulega zmianie z godziny 18 na godzinę 18.30. Przypominamy, że pierwszym meczem transmitowanym live przez nSport HD w dniu 12.05.2013 jest derbowy pojedynek skladywegla.pl Polonia Bydgoszcz - Unibax Toruń. Start meczu w Bydgoszczy o godzinie 16".

Ciekawe, czy pozostałe niedzielne spotkania uda się rozegrać. Gorzowianie czekają na niedzielę 19 maja. Wtedy o godz. 16 rozpoczniemy derbowe starcie z Falubazem Zielona Góra.

"Gazeta Wyborcza Gorzów" - znajdź nas na Facebooku!Więcej o: