Zmarzlik czy Dudek? Któremu z nich należy się start w Grand Prix w Gorzowie? [SONDAŻ]

Utalentowani żużlowcy lubuskich klubów - Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra) i Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) - to kandydaci do startu w turnieju o Grand Prix Polski w Gorzowie. Któremu z nich należy się tzw. dzika karta?
15 czerwca na gorzowskim torze najlepsi żużlowcy świata staną do rywalizacji w szóstej odsłonie tegorocznego cyklu Grand Prix. Nie wiadomo jeszcze, który z zawodników - najpewniej polskich - dostanie tzw. dziką kartę na ten turniej. Serwis eSpeedway.pl informuje, że Stal Gorzów poprosiła Polski Związek Motorowy, by przechodni numer startowy trafił do juniora miejscowego klubu Bartosza Zmarzlika. Jednak ponoć PZM przychyla się ku kandydaturze zielonogórzanina Patryka Dudka. Jak podaje eSpeedway.pl "działacze Stali spotkali się z prezesem PZM Andrzejem Witkowskim przy okazji GP Europy w Bydgoszczy. Zaproponowali kandydaturę Zmarzlika, ale w odpowiedzi usłyszeli, że w lepszej formie jest obecnie Patryk Dudek ze Stelmetu Falubazu Zielona Góra i to on powinien pojechać w prestiżowej imprezie. Szef związku zwrócił też gospodarzom GP Polski uwagę na to, że bilety sprzedają się słabo, a Dudek może przyciągnąć na trybuny rzeszę fanów z Zielonej Góry. Padła nawet konkretna liczba. Zdaniem prezesa na Patryka przyjedzie około 1500 kibiców".

- To jest pomysł z piekła rodem - mówi dla eSpeedway.pl honorowy prezes Stali Władysław Komarnicki. - Ktoś chce nam podrzucić kukułcze jajo. Zgoda, że Dudek jest w lepszej formie, ale Bartosz zasłużył na dziką kartę za to, co zrobił w ubiegłym roku. Wtedy trzecim miejscem pokazał, że stać go na równą walkę z najlepszymi. Poza tym nikt nie przyciągnie tylu kibiców co Zmarzlik. Zresztą muszę powiedzieć, że bilety dobrze się sprzedają, więc związek niepotrzebnie się o nas martwi.

Decyzja o przyznaniu dzikiej karty na turniej w Gorzowie ma zapaść w połowie maja.

Komu należy się start w Grand Prix w Gorzowie?
Bartkowi Zmarzlikowi
79%
417 głosów
Patrykowi Dudkowi
21%
110 głosów