Piotr Świst obejrzy, jak Stal ściga się z Rzeszowem. Będzie play-off? "Taki jest plan"

Wicemistrzowie Polski w niedzielę o godz. 18.30 podejmują Marmę Rzeszów. - Jestem podekscytowany, bo w tym roku na ligę czekaliśmy bardzo długo. Mamy ciekawą, wyrównaną drużynę i udowodnimy to na torze - powiedział piątkowy jubilat, już 18-latek Bartek Zmarzlik, jeden z kluczowych zawodników w Stali Gorzów.
W tytule nieprzypadkowo wspominamy o Piotrze Świście. Gorzowski wychowanek nie wrócił zimą do domu, ale na pewno zobaczymy go na pierwszym meczu Stali z Marmą. Podczas międzysezonowej przerwy żużel przeprowadził się z TVP Sport do nSport. Tam w studiu przed pojedynkiem na stadionie im. Edwarda Jancarza pojawi się Świst, a samo ściganie skomentują Tomasz Dryła z Krzysztofem Cegielskim. - Trzykrotny mistrz świata Nicki Pedersen wraca do rzeszowskiej drużyny po sześciu latach, a jego rodak Niels Kristian Iversen będzie miał w Gorzowie więcej obowiązków po odejściu Tomasza Golloba - tak niedzielne spotkanie reklamuje dziennikarz NC+ Gabriel Waliszko. - Obaj Duńczycy nigdy nie zamykają gazu, gwarantując kibicom widowisko na najwyższym poziomie. Kwadrans przed rozpoczęciem zawodów, razem z ikoną gorzowskiego żużla i byłym zawodnikiem rzeszowskiego klubu Piotrem Świstem przeanalizujemy szanse obydwu drużyn. Niezłą formę w przedmeczowych sparingach prezentują krajowi liderzy Stali - Krzysztof Kasprzak i Bartosz Zmarzlik oraz Marmy - Grzegorz Walasek i Rafał Okoniewski. To zwiastuje niezwykle zacięte spotkanie, w którym wynik może się ważyć do ostatniego wyścigu.

Właśnie w związku z transmisją telewizyjną i nowym regulaminem, godz. 18.30, jest porą rozpoczęcia pierwszego wyścigu. Prezentacja zacznie się o godz. 18.15. Wcześniej zobaczymy jeszcze przywróconą od tego sezonu próbę toru.

Choć po zdobyciu wicemistrzostwa Polski z Gorzowa odeszli Matej Zagar, Michael Jepsen Jensen i Tomasz Gollob, stalowcom nie uśmiecha się, zapowiadana przez wielu wielu fachowców, tylko walka o utrzymanie w ekstralidze (w tym roku nie będzie baraży, spadną aż trzy drużyny). Żółto-niebieska ekipa swoje znacznie większe ambicje manifestuje praktycznie na każdym kroku. - Liczę na liderów. Uważam, że Daniel Nermark jest w stanie wnieść to, co dawali nam ci, którzy odeszli - powiedział trener Stali Piotr Paluch, który na pierwszy mecz postawił na Pawła Hliba i Łukasza Cyrana. - Szeroki skład oznacza rywalizację, a ta wszystkim wyjdzie na dobre. Zadanie nie będzie łatwe, ale to prawda, że walczymy o play-off. Mamy na taki sukces potencjał. Wierzę, że niedowiarkom pokażemy go na torze.

STAL GORZÓW - PGE MARMA RZESZÓW

Niedziela - godz. 18.30, stadion im. Edwarda Jancarza przy ul. Śląskiej, transmisja w nSport.

Bilety: wysoka trybuna - 40 i 30 zł, niska trybuna - 30 i 25 zł.

MARMA: 1. Nicki Pedersen, 2. Dawid Lampart, 3. Rafał Okoniewski, 4. Jurica Pavlić, 5. Grzegorz Walasek, 6. Łukasz Sówka, 7. Łukasz Kret.

STAL: 9. Krzysztof Kasprzak, 10. Tomasz Gapiński, 11. Niels Kristian Iversen, 12. Paweł Hlib, 13. Daniel Nermark, 14. Bartosz Zmarzlik, 15. Łukasz Cyran.