35 punktów Stali w Gnieźnie. W środę i czwartek sparingi w Gorzowie. "A potem liga"

W wyjazdowym treningu punktowanym gorzowscy żużlowcy przegrywają ze Startem w Gnieźnie 35:55. - Zapraszam na próbne jazdy u nas z beniaminkiem i Bydgoszczą. Liga w niedzielę może nie zawita na wszystkie tory, ale my na pewno wystartujemy - zapowiada prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.
Trzy indywidualne zwycięstwa stalowców (nie jechali Niels Kristian Iversen i Krzysztof Kasprzak, a u gospodarzy Bjarne Pedersen), część strat odrobionych dopiero w dwóch ostatnich wyścigach wygranych po 5:1, gdy liderzy Startu zostali już w parkingu. Tak w wielkim skrócie wyglądał towarzyski mecz gorzowian w Gnieźnie. Waleczny w niedzielnym turnieju par Paweł Hlib i tym razem był jaśniejszą postacią w Stali. Czy nasz wychowanek zaczyna zdobywać przewagę w wyścigu o miejsce w składzie na ligę nad pozostałymi zawodnikami z KSM 2,5 pkt? Bartek Zmarzlik w trzech startach bez żadnego punktu to raczej zaskoczenie niż zmartwienie. Martwić się nam nie pozwala Piotr Paluch. - Na pierwsze poważne oceny zdobędziemy się w niedzielę po meczu ligowym - powiedział gorzowski szkoleniowiec. - Teraz mamy czas testów, prób, szukania różnych rozwiązań. Oczywiście, widziałem, że jeden jechał lepiej od drugiego, ale czy w drugim sensowniejszym starcie w sezonie to ma jakieś znaczenie? Jutro może być odwrotnie. Przygotowujemy się dalej, nikt nie przyprawia mnie o ból głowy ani też nikogo nie mam zamiaru gotować, bo to nie ma żadnego sensu.

Pierwszy mecz ligowy stalowcy jadą u siebie, a więc tak naprawdę skład wyłoni się w środę i czwartek. Na Stadionie im. Edwarda Jancarza gorzowianie podejmą najpierw Start, a później Polonię Bydgoszcz. Oba mecze towarzyskie o godz. 17. - Uznaliśmy, że ten dodatkowy czwartkowy pojedynek jest drużynie jak najbardziej potrzebny - powiedział prezes Ireneusz Maciej Zmora. - U nas już wiosna, warunki torowe bardzo dobre. Mam nadzieję, że to będzie nasza przewaga nad rywalami. Zapraszam kibiców na trybuny, na razie będzie dla nich otwarta ta dolna. Bilety kosztują 10 zł, a posiadacze karnetów wchodzą na stadion za darmo. W niedzielę liga z Rzeszowem. Nareszcie ruszamy.

Trzeba też znów trzymać kciuki za pogodę, bo w najbliższych dniach w Gorzowie jest zapowiadany deszcz. Prezes i trener zgodnie twierdzą jednak, że aura tym razem nie przeszkodzi żużlowcom. - Tak jak nie ma już możliwości, aby trzecia kolejka ekstraligi została odwołana - uspokoił prezes Stali. - Pewnie nie wszystkie mecze uda się rozegrać, bo na wschodzie Polski wciąż zima w pełni. W Gorzowie, Gnieźnie czy Toruniu na pewno pojedziemy. Wszyscy na Marmę!

Znajdź nas na Facebooku!LECHMA START GNIEZNO - STAL GORZÓW 55:35

START: Antonio Lindback 10 (3, 1, 3, 3), Damian Adamczak 9+1 bonus (0, 3, 2, 3, 1), Sebastian Ułamek 11+1 (3, 2, 3, 3), Piotr Świderski 5+1 (0, 3, 0, 2, d), Matej Zagar 8+1 (1, 2, 3, 2), Oskar Fajfer 8 (3, 3, 1, 1), Wojciech Lisiecki 4+2 (1, 1, 2, 0).

STAL: Tomasz Gapiński 7+1 bonus (1, -, 1, 2, 3), Adrian Gomólski 2 (2, u, -, 0), Paweł Hlib 6 (2, 0, 1, -, 3), Łukasz Jankowski 3+1 (1, 2, -, 0), Daniel Nermark 8+1 (3, -, 2, 1, 2), Bartosz Zmarzlik 0 (0, 0, d), Łukasz Cyran 3+1 (2, 0, 1), Linus Sundstrom 6+1 (1, 2, 1, 2), Adrian Cyfer 0 (0, d).