Sport.pl

Do Wrocławia stalowcy pojadą w czerwcu. Sezon zaczną w telewizji

Enea Ekstraliga na razie zajmuje się wyłącznie uaktualnianiem terminarza na sezon 2013, właśnie poznaliśmy ostateczny terminarz przełożonej z 7 kwietnia drugiej kolejki. W następny weekend nareszcie mamy mieć już za oknami prawdziwą wiosnę. A na stadionie im. Edwarda Jancarza i w telewizji nSport mecz ekstraklasy Stal Gorzów - PGE Marma Rzeszów.
Najpierw dowiedzieliśmy się, że pojedynek z 1 kwietnia z Unią Leszno stalowcy pojadą dopiero 27 kwietnia. Co z odwołaną drugą kolejką? Tak jak zapowiadali gorzowianie, spotkanie ze Spartą Wrocław zostało przełożone na niedzielę 9 czerwca. Tak się porobiło, że dopiero trzecia kolejka ekstraklasy będzie w tym roku tą pierwszą i tym razem pogoda nie powinna już wygrać z żużlowcami. Startujemy zatem z ligą i transmisjami w telewizji nSport w niedzielę 14 kwietnia meczem Stali z rzeszowianami. Bilety na ten pojedynek kosztują 40 i 30 zł na trybunę wysoką oraz 30 i 25 zł na trybunę niską.

Na początek przyszłego tygodnia stalowcy mają zaplanowane jazdy towarzyskie ze Startem Gniezno. We wtorek mamy się ścigać na torze beniaminka, a w środę o godz. 17 u siebie. - Zdążyliśmy się już strasznie stęsknić za pierwszym poważnym pojedynkiem - powiedział trener Stali Piotr Paluch. - Rozpoznanie w walce jest niezbędne, bo przecież muszę wybrać skład na ligowy mecz. Warunki się poprawiają, aura już też nie powinna mieszać szyków. Zapraszam zatem kibiców na stadion w środę i w niedzielę. Tym razem musieliśmy czekać na żużel do połowy kwietnia, za to teraz, ze względu na zmianę terminów, dawka emocji będzie kilka razy większa.

TERMINARZ PIERWSZYCH CZTERECH KOLEJEK ENEA EKSTRALIGI:

1. kolejka:

18 kwietnia (czwartek), godz. 18.30 Lechma Start Gniezno - Betard Sparta Wrocław

26 kwietnia (piątek), godz. 20.15 (nSport) Unibax Toruń - Unia Tarnów

27 kwietnia (sobota), godz. 18.30 Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno

9 czerwca (niedziela), godz. 18.30 (nSport) Dospel Włókniarz Częstochowa - Stelmet Falubaz Zielona Góra

9 czerwca (niedziela), godz. 18.30 (rezerwa nSport) PGE Marma Rzeszów - składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz

2. kolejka:

30 maja (czwartek) Stelmet Falubaz - PGE Marma

6 czerwca (czwartek), godz. 19 (nSport) Unia T. - Dospel Włókniarz

6 czerwca (czwartek), godz. 19 (rezerwa nSport) składywegla.pl Polonia - Lechma Start

9 czerwca (niedziela), godz. 16 (nSport) Fogo Unia - Unibax

9 czerwca (niedziela), godz. 16 (rezerwa nSport): Betard Sparta - Stal

3. kolejka, niedziela 14 kwietnia:

godz. 16 (nSport) Lechma Start - Stelmet Falubaz, godz. 18.30 (nSport) Stal - PGE Marma, godz. 16 (rezerwa nSport) Dospel Włókniarz - składywęgla.pl Polonia, godz. 18.30 (rezerwa nSport) Unia T. - Fogo Unia, godz. 16 Unibax - Betard Sparta;

4. kolejka, niedziela 21 kwietnia:

godz. 16 (nSport) Betard Sparta - Unia T., godz. 18.30 (nSport) PGE Marma - Dospel Włókniarz, godz. 16 (rezerwa nSport) Stelmet Falubaz Góra - składywęgla.pl Polonia, godz. 18.30 (rezerwa nSport) Unibax - Stal, godz. 17 Fogo Unia - Lechma Start.

Znajdź nas na Facebooku!Więcej o: