Zima - żużlowcy 2:0. Druga kolejka ekstraligi również odwołana

Patrząc w niebo i na prognozy, tego można się było spodziewać. W najbliższy weekend poważnego żużlowego ścigania również nie będzie. Mecz Stali Gorzów we Wrocławiu i pojedynki innych drużyn zostały przełożone. - Cały czas liczę, że jeszcze w tym tygodniu odjedziemy przynajmniej jedno towarzyskie spotkanie - powiedział trener Piotr Paluch.
Śnieg, minusowe temperatury - nikt nie przypomina sobie, kiedy mieliśmy tak białe wielkanocne święta. Żużlowcy wobec takiej aury są bezsilni. 1 kwietnia nie odbyła się inauguracja nowego sezonu w ekstraklasie, teraz władze Enea Ekstraligi, słusznie "kierując się bezpieczeństwem zawodników", przełożyły również drugą kolejkę, która była wyznaczona na 7 kwietnia. - Nikogo taka decyzja nie dziwi - powiedział trener Stali Piotr Paluch. - Jazda na najwyższym poziomie to nie przelewki, trzeba się do niej odpowiednio przygotować, na nowo oswoić się z walką z rywalami w sparingach. Przy panującej w naszym kraju pogodzie na takie nie było szans na żadnym torze. To najlepszy dowód na to, że ligę, dla dobra wszystkich, trzeba było opóźnić.

Pojedynek gorzowian z Unią Leszno został przełożony na sobotę 27 kwietnia. A kiedy odjedziemy spotkanie z drugiej kolejki ze Spartą we Wrocławiu? - Nowa, oficjalna data ma być znana w najbliższy czwartek - stwierdził trener Paluch. Prawdopodobnie będzie to niedziela 9 czerwca.

Co czeka stalowców w najbliższych dniach? - W środę chcielibyśmy pojechać na trening i sparing do Gniezna. Padał tam jednak śnieg, czekam na informację o stanie nawierzchni. W weekend spróbujemy przygotować nasz tor na jazdy towarzyskie - opowiadał nasz szkoleniowiec. Jak zwykle optymista, jakby swoim stanem ducha próbował pomóc odgonić zimę, której nie tylko żużlowcy mają już serdecznie dosyć. Czy scenariusz Palucha się sprawdzi? W prognozach pogody na najbliższe dni znów mamy mróz, śnieg i śnieg z deszczem...

We wtorek po południu przyszła informacja z Gniezna: tor nie nadaje się do jazdy i środowy sparing ze Stalą zostaje odwołany. W tej sytuacji gorzowianie chcą jutro znów potrenować u siebie - zajęcia są zaplanowane na godz. 14, a ma wziąć w nich udział m.in. Szwed Linus Sundstrom.

Niech to jednak już się wreszcie zacznie! W Gorzowie sprzedają bilety na trzecią kolejkę, która nieoczekiwanie ma dużą szansę być pierwszą w 2013 roku. W niedzielę 14 kwietnia o godz. 18.30 Stal ma zmierzyć się na stadionie im. Edwarda Jancarza z PGE Marmą Rzeszów (planowana transmisja w NC+). Bilety kosztują 40 i 30 zł na trybunę wysoką oraz 30 i 25 zł na trybunę niską. Ulga przysługuje młodzieży uczącej się, studentom do 25. roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki. Dzieci do lat 7 - wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca). Wejściówki można kupować w sklepie klubowym w galerii Askana oraz na stronie internetowej Stal.kupbilety.pl.

Znajdź nas na Facebooku!