Prezes Stali Gorzów: Spróbujemy z Unią Leszno pojechać w pierwszym terminie

W Gorzowie, tak jak i w innych ośrodkach, na razie króluje zima, a w takich warunkach trudno nawet myśleć o poważnych zawodach żużlowych. - Na dziś jednak data 1 kwietnia jako dzień inauguracji sezonu jest cały czas aktualna - powiedział prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.
Gorzowianie bardzo szybko wyjechali w tym roku na tor. Pomogła im w tym plandeka, która przykrywała nawierzchnię przez wszystkie zimowe miesiące. W Stali na skuteczność tego samego rozwiązania liczą i tym razem. - Gdy tylko będzie to zasadne, natychmiast ściągniemy z plandeki zalegający śnieg - wyjaśnił prezes Zmora w rozmowie z oficjalną stroną klubu Stalgorzow.pl. - Wtedy w ciągu trzech dni powinno udać się doprowadzić tor do stanu używalności, nawet przy niskich temperaturach w nocy. Ambitny plan jest taki, aby w środę lub w czwartek zacząć się ścigać, spróbować rozegrać u siebie pierwsze spotkania sparingowe.

A co, jeśli się nie uda? - Najpierw zakładamy, że o start 1 kwietnia będziemy walczyć do ostatniej chwili - stwierdził Zmora. - Chyba że ekstraliga zdecyduje inaczej, choć nie ma informacji o obligatoryjnym przełożeniu pierwszej kolejki. To ma być w gestii klubów, organizatorów inauguracyjnych pojedynków. Jasne, że nie zrobimy nic na siłę. Nie mamy zamiaru narażać zdrowia żużlowców. Jeśli treningów na odpowiedniej nawierzchni będzie zbyt mało, to mecz z przykrością przełożymy.