Dwuletnie kontrakty w Stali dzień po dniu. Wczoraj "Kasper", dziś młody Szwed

Umowa z 22-letnim Linusem Sundstromem to inwestycja gorzowskiego klubu żużlowego na przyszłość. - Cieszę się z tego kontraktu, bo mamy gwarancję, że jeśli Szwed u nas się rozwinie, to w kolejnym sezonie też będzie zdobywał punkty dla Stali, a nie szukał czegoś innego - powiedział prezes Ireneusz Maciej Zmora.
Sundstrom, którego KSM na ekstraligę wynosi 5,66 pkt, w minionym sezonie startował w szwedzkiej Piraternie Motala, z którą wywalczył wicemistrzostwo swojego kraju. W przyszłym sezonie ponownie będzie się ścigał w tym klubie obok mistrza świata Chrisa Holdera, Grega Hancocka, Macieja Janowskiego czy braci Pawlickich. W lidze brytyjskiej 22-letni żużlowiec reprezentuje drużynę Panter z Peterborough. Na polskich torach reprezentował do tej pory barwy Orła Łódź, gdzie w dziewięciu meczach na zapleczu ekstraklasy łącznie z bonusami zgromadził 76 pkt, osiągając średnią blisko 8 pkt.

W tej chwili ze Stalą kontraktami na 2013 rok są związani Niels Kristian Iversen, Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik, Linus Sundstrom, Adrian Gomólski oraz pozostali gorzowscy juniorzy. Mówi się, że przesądzone są transfery do naszego zespołu Szweda Daniela Nermarka i Tomasza Gapińskiego. - Postawiliśmy na długofalową politykę kadrową klubu, nie chcemy więcej przeżywać takich trudnych momentów w okresie transferowym jak do tej pory - powiedział prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora. - Michael Jepsen Jensen przychodził do nas jako obiecujący junior, a po roku odchodzi jako młodzieżowy indywidualny mistrz świata. Matej Zagar przychodził do nas jako niechciany zawodnik w innych klubach, a odchodzi jako stały uczestnik cyklu Grand Prix. Oczywiste jest, że ich oczekiwania finansowe z tego powodu były zdecydowanie wyższe niż rok wcześniej. A my mamy wydawać więcej za to, że stworzyliśmy im doskonałe warunki do rozwoju? Nie, nie będziemy za to płacić. Dlatego też zapadła decyzja zarządu, że sukcesywnie zawieramy kontrakty na minimum dwa lata z zawodnikami, z którymi chcemy się wiązać na dłużej. Stąd też po zawarciu dwuletniej umowy z Krzysztofem Kasprzakiem teraz związaliśmy się kolejną umową dwuletnią z obiecującym młodym zawodnikiem ze Szwecji. Wszyscy zawodnicy młodzieżowi Stali mają kontrakty do końca wieku juniora. I od kilku lat jest to warunek bezwzględny. Mamy nadzieję, że podobnie jak Jepsen Jensen, również Linus rozwinie się w naszym klubie i zyska sympatię kibiców. Staramy się kontraktować zawodników, którzy mają bojowy charakter, a na torze gwarantują zaciętą walkę i ambitną postawę - dodał Zmora.