Jeszcze jeden ze srebrnego składu. Kasprzak zostaje w Gorzowie

- Pieniądze nie są najważniejsze, w Stali znów wróciłem do wysokiej formy, a zawsze chciałem mieć takie motocykle jak Tony Rickardsson, czyli żółto-niebieskie, dlatego myślę, że zostanę w Gorzowie - mówił Krzysztof Kasprzak na początku listopada. Negocjacje jednak się przedłużały. Aż do dzisiaj.
Wydawało się, że rozmowy Stali z "Kasperem" stanęły w martwym punkcie, bo żużlowiec miał nadzieję na powrót do Leszna - ewentualnie mógł tam zastąpić odchodzącego do Zielonej Góry Jarosława Hampela. Unia poszła jednak w innym kierunku. Jak nieoficjalnie wiadomo, ma tam startować Szwed Fredrik Lindgren. Kasprzak wrócił do rozmów w Gorzowie i dzisiaj... - Negocjacje trwały pięć minut, a Krzysztof przyjął warunki z zeszłego sezonu - poinformował prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.

Niels Kristian Iversen, Krzysztof Kasprzak i Bartosz Zmarzlik będą tymi istotnymi zawodnikami ze srebrnego składu Stali, którzy pojadą w gorzowskich barwach również w 2013 roku. "Kasper" (KSM 7,14 pkt) przedłużył kontrakt na dwa lata. Podpisanie z nim umowy praktycznie kończy spekulacje w sprawie ewentualnego przejścia do Gorzowa Przemysława Pawlickiego. - Mam nadzieję, że Krzysztof wraz z Iversenem i szybko powracającym do zdrowia Bartkiem Zmarzlikiem będą stanowić o sile naszej drużyny w nadchodzących rozgrywkach - mówił prezes Zmora. - Zawodnik przyjął warunki z zeszłego sezonu, właściwie zmieniliśmy jedynie daty w umowach. Liczę na to, że będzie prezentował formę równie wysoką co w czterech ostatnich meczach sezonu 2012, w play-off był naszym filarem, wykręcił superśrednią. Okres transferowy w Stali zbliża się do końca. To, co najciekawsze, jednak dopiero przed nami, bo teraz w gorzowskim składzie pojawią się nowi żużlowcy. Prezes Zmora potwierdził, że ma już w ręku kontrakt z Adrianem Gomólskim, byłym zawodnikiem pierwszoligowej Ostrovii Ostrów. To będzie jednak żużlowiec drugiego planu, walczący o miejsce w składzie, którego zaletą jest przede wszystkim KSM na poziomie 2,5 pkt. W Stali mają też startować Szwed Daniel Nermark (ostatnio Włókniarz Częstochowa - KSM 8 pkt) oraz Tomasz Gapiński (poprzednio Polonia Bydgoszcz - KSM 6,06 pkt).