Najlepsi młodzi żużlowcy z Europy w sobotę w Opolu

Przed nami kolejny ważny start Bartka Zmarzlika. Gorzowski żużlowiec będzie jednym z faworytów finału indywidualnych mistrzostw Europy juniorów.
Od tego sezonu w IMEJ mogą już startować młodzieżowcy do 21 lat, a nie jak wcześniej tylko do 19 lat. W stawce 18 żużlowców, którzy w eliminacjach wywalczyli prawo startu w imprezie, jest aż pięciu Polaków. To właśnie wśród nich należy upatrywać głównych kandydatów do zdobycia tytułu mistrza Europy. Bartosz Zmarzlik, na co dzień reprezentujący gorzowską Stal, Piotr Pawlicki czy Tobiasz Musielak (obaj Unia Leszno) to zawodnicy, których fanom żużla przedstawiać nie trzeba. Dzięki rywalizacji na torach ekstraligowych mimo młodego wieku prezentują już naprawdę wysoki poziom.

Nasi reprezentanci są faworytami, ale plany będą starać się im pokrzyżować zawodnicy z zagranicy, choćby Nicklas Porsing z Danii czy Ukrainiec Kirił Cukanow.

Swojego przedstawiciela w zawodach będzie miał również opolski klub. Nasz czeski junior Eduard Krcmar jest na liście startowej z numerem jeden. Szkoda, że tego młodego zawodnika opolska publiczność może oglądać w tym sezonie tylko przy okazji międzynarodowych zawodów młodzieżowych. W lidze nie dostał on bowiem - i już nie dostanie - żadnej szansy na pokazanie swoich umiejętności. A szkoda, bo udział w imprezach takiej rangi jak choćby IMEJ świadczy o jego umiejętnościach.

Pod znakiem zapytania stoi z kolei występ Węgra Rolanda Benko, który miał wypadek podczas zawodów Pucharu MACEC. Być może zastąpi go któryś z zawodników rezerwowych. O randze imprezy świadczy to, iż na trybunach pojawią się nie tylko kibice z całego kraju, ale również władze polskiego speedwaya, z przewodniczącym Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotrem Szymańskim na czele.Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów

sobota, stadion przy ul. Wschodniej, godz. 17Obsada:

1. Eduard Krcmar (Czechy)

2. Rasmus Jensen (Dania)

3. Tobiasz Musielak (Polska)

4. Vaclav Milik (Czechy)

5. Mikkel Michelsen (Dania)

6. Piotr Pawlicki (Polska)

7. Ondrej Smetana (Czechy)

8. Oliver Berntzon (Szwecja)

9. Kyle Newman (Wielka Brytania)

10. Kirił Cukanow (Ukraina)

11. Kacper Gomólski (Polska)

12. Bartosz Zmarzlik (Polska)

13. Andrejs Lebiedievs (Łotwa)

14. Roland Benko (Węgry)

15. Nicklas Porsing (Dania)

16. Łukasz Sówka (Polska)

17. Wołodymir Tejgel (Ukraina)

18. Wiktor Kułakow (Rosja)