Oferta last minute dla Kasprzaka - jedzie w turnieju Grand Prix w Cardiff

Żużlowiec Stali Gorzów Krzysztof Kasprzak zastąpi w sobotę kontuzjowanego Duńczyka Kennetha Bjerre. W turnieju tym razem będziemy mieli dwóch Polaków, bo o mistrza świata regularnie walczy inny stalowiec Tomasz Gollob.
Duńczyk Bjerre w jednym z czwartkowych meczów ligi angielskiej złamał nogę. Uraz jest na tyle poważny, że żużlowiec już nie wróci do ścigania w tym roku. W ten sposób w składzie uczestników sobotniej rundy Grand Prix w Cardiff pojawiła się luka. Wcześniej było wiadomo, że wciąż leczącego kontuzję Jarosława Hampela (ma wrócić do ścigania na kolejny turnieju w szwedzkiej Malilli) ponownie zastąpi pierwszy rezerwowy cyklu Słowak Martin Vaculik. Jak informuje oficjalna strona internetowa żużlowego GP, po otrzymaniu informacji o urazie Bjerre organizatorzy natychmiast wysłali ofertę last minute do drugiego rezerwowego - Krzysztofa Kasprzaka. Mieli szczęście, że "Kasper" też od kilku tygodni ściga się na Wyspach. Propozycja dotarła do niego po kolejnym spotkaniu w barwach Piratów z Poole. Kasprzak długo się nie namyślał. Natychmiast ruszył w drogę do Cardiff. Weźmie udział w piątkowym treningu, a także w sobotnich zawodach, wystąpi z nr. 20.

CZOŁOWA DZIESIĄTKA GP 2012 PO OŚMIU TURNIEJACH: 1. Hancock - 111 pkt, 2. N. Pedersen - 101 pkt, 3. Crump - 97 pkt, 4. Holder - 94 pkt, 5. Sajfutdinow - 84 pkt, 6. Gollob - 83 pkt, 7. Lindgren - 77 pkt, 8. Jonsson - 70 pkt, 9. Lindback - 62 pkt, 10. Hampel - 46 pkt.

GRAND PRIX 2012:

25 sierpnia - GP Wielkiej Brytanii, Cardiff; 8 września - GP Skandynawii, Malilla; 22 września - GP Nordyckie, Vojens; 6 października - GP Polski, Toruń.