W weekend podwójna dawka żużlowa w Gorzowie. Przeciwnicy z dołu tabeli, ale ma być ściganie, medalistki olimpijskie i sztuczne ognie

Stalowcy najpierw mają w planach zaległy mecz z Włókniarzem Częstochowa, a potem pojedynek przedostatniej 17. kolejki ze Spartą Wrocław. - Przejechać to cało, zdrowo i za 6 pkt. No i żeby kibice obejrzeli sporo mijanek - życzył sobie trener gorzowian Piotr Paluch.
Sobotni pojedynek z Włókniarzem jest uzależniony od trzeciego finału indywidualnych mistrzostw świata juniorów - w piątek w Coventry będą się ścigać Bartek Zmarzlik i Michael Jepsen Jensen ze Stali. - W tym samym czasie u nas na torze mają trenować Tomasz Gollob, Krzysztof Kasprzak, Artur Mroczka i Adrian Cyfer - opowiadał Paluch. - Przede wszystkim nie wolno nam nikogo zlekceważyć, bo potem wychodzą z tego same nieprzyjemne sprawy. Wrocław przywiezie indywidualnego mistrza Polski Tomasza Jędrzejaka, także pozostali nieraz udowodnili, że potrafią się ścigać. Atut własnego toru powinien nam dać dwa zwycięstwa. Mówiąc po piłkarsku, nie będą to jednak wcale zawody do jednej bramki, a to dobra wiadomość dla kibiców.

W ostatni weekend w Rzeszowie stalowcy wygrali 50:40 bez kontuzjowanego Nielsa Kristiana Iversena. Kolano Duńczyka "naprawili" już gorzowscy fizjoterapeuci. - Niels wyjedzie na tor w sobotę - stwierdził Paluch. - Niektórzy radzą, że powinien sobie odpocząć dłużej. Czy jednak w trakcie sezonu dziesięć dni pauzy to jest mało? Większy rozbrat z motocyklem może mógłby nawet jakoś zaszkodzić, tym bardziej że nasz aktualny lider nie wyobraża sobie kolejnej absencji. Ma przecież wyborny sezon, w którym wręcz z tygodnia na tydzień walczy jeszcze skuteczniej. W Anglii Iversen zaopatrzył się w specjalny stabilizator, który ma mu nie przeszkadzać w jeździe. Zbliża się decydujący moment rozgrywek, to nie jest czas na jakiekolwiek eksperymenty.

Jeszcze w piątek można kupić łączony bilet na oba pojedynki, o 20 proc. tańszy niż pojedyncze wejściówki: trybuna wysoka - 48 i 40 zł, trybuna niska - 40 i 32 zł. - Postanowiliśmy z naszymi kibicami w jakiś szczególny sposób zakończyć fazę zasadniczą w Gorzowie - powiedział prezes stowarzyszenia Stal Ireneusz Maciej Zmora. - Będą w niedzielę sztuczne ognie, a także specjalni goście. Brązowe medalistki igrzysk olimpijskich, kajakarki Karolina Naja i Beata Mikołajczyk.

Przy okazji pojedynków z Częstochową i Wrocławiem gorzowscy kibice, w zamian za bilety na mecze, oddają krew. W pierwszej części akcji, w czasie której krew oddał m.in. trener stali Piotr Paluch, wzięło udział 150 osób. Druga część trwa do piątku włącznie. Gorzowski oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieści się przy ulicy Dekerta 1, a szczegóły akcji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Stali. Brawo!

STAL GORZÓW - DOSPEL WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

Sobota - godz. 19, stadion im. Edwarda Jancarza przy ul. Śląskiej.

Bilety - na sobotni i niedzielny mecz łącznie: trybuna wysoka - 48 i 40 zł, trybuna niska - 40 i 32 zł. Pojedyncze wejściówki: trybuna wysoka - 30 i 25 zł, trybuna niska - 25 i 20 zł.

WŁÓKNIARZ: 1. Grzegorz Zengota, 2. Mirosław Jabłoński, 3. Grigorij Łaguta, 4. Rafał Szombierski, 5. Kenneth Bjerre, 6. Artur Czaja, 7. Hubert Łęgowik.

STAL: 9. Tomasz Gollob, 10. Michael Jepsen Jensen, 11. Niels Kristian Iversen, 12. Matej Zagar, 13. Krzysztof Kasprzak, 14. Adrian Cyfer, 15. Bartosz Zmarzlik.

STAL GORZÓW - BETARD SPARTA WROCŁAW

Niedziela - godz. 19, stadion im. Edwarda Jancarza przy ul. Śląskiej.

Bilety - na sobotni i niedzielny mecz łącznie: trybuna wysoka - 48 i 40 zł, trybuna niska - 40 i 32 zł. Pojedyncze wejściówki: trybuna wysoka - 30 i 25 zł, trybuna niska - 25 i 20 zł.

SPARTA: 1. Tomasz Jędrzejak, 2. Dennis Andersson, 3. Tai Woffinden, 4. Fredrik Lindgren, 5. Sebastian Ułamek, 6. Patryk Malitowski, 7. Patryk Dolny.

STAL: 9. Tomasz Gollob, 10. Michael Jepsen Jensen, 11. Niels Kristian Iversen, 12. Matej Zagar, 13. Krzysztof Kasprzak, 14. Adrian Cyfer, 15. Bartosz Zmarzlik.