Bartek Zmarzlik chce w Słowenii na luzie obronić swoje miejsce w światowej czołówce

Drugi tegoroczny turniej o żużlowe mistrzostwo świata juniorów odbędzie się w sobotę w Lendavie w Słowenii. Oczywiście z udziałem dwóch stalowców - aktualnego lidera Duńczyka Michaela Jepsena Jensena i trzeciego w klasyfikacji Bartka Zmarzlika.
Stawka w Słowenii będzie jeszcze mocniejsza niż na inaugurację we Włoszech, bo do rywalizacji włączają się wcześniej kontuzjowani Patryk Dudek i jedyny Australijczyk w młodzieżowych finałach Sam Masters.

Bartosz Zmarzlik nigdy wcześniej się ścigał się w Lendavie, ale nie robił z tego jakiegoś problemu. - W piątek mamy trening, a więc będzie czas na poznanie nawierzchni i dopasowanie się do niej - powiedział 17-letni gorzowski wychowanek. - W Lonigo poszło mi dobrze, zająłem trzecie miejsce i teraz nie pozostaje mi nic innego jak obronić tą dobrą lokatę. Bez wywierania jakiejś wielkiej presji, bo przecież młodzieżowe ściganie potrwa aż do listopada i z tym słoweńskim turniejem czeka wszystkich aż sześć imprez, a więc wiele może się wydarzyć. Jak zwykle pojadę na sto procent i wierzę, że także tym razem nie będzie źle.

Aktualna klasyfikacja IMŚJ 2012: 1. Jepsen Jensen - 12 pkt, 2. Prz. Pawlicki - 12, 3. Zmarzlik - 11, 4. Bach Jensen - 11, 5. Janowski - 11, 6. Pi. Pawlicki - 9, 7. Michelsen - 9, 8. Jakobsen - 9, 9. Aspgren - 8, 10. Porsing - 8.

MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW 2012:

4 sierpnia: Lendava (Słowenia), 17 sierpnia: Coventry (Wielka Brytania), 15 września: Tarnów (Polska), 13 października: Pardubice (Czechy), 3 listopada: Bahia Blanca (Argentyna), 10 listopada: Bahia Blanca (Argentyna).