Pawliccy przed stalowcami. Losy Ligi Juniorów rozstrzygną się w Toruniu [ZDJĘCIA]

To było naprawdę przyzwoite, młodzieżowe ściganie w niezłej obsadzie. Zawody na gorzowskim torze wygrała drużyna Unii Leszno z Przemkiem i Piotrem Pawlickimi w składzie. Na drugiej pozycji Stal Gorzów z jak zwykle najlepszymi Bartkiem Zmarzlikiem.
Widać, że eliminacje w Lidze Juniorów wkraczają w decydującą fazę, bo tylko ekipa z Torunia nie wystawiła swoich najlepszych młodzieżowców i w ten sposób jako jedyna już definitywnie straciła szansę na awans do finału. - My na pewno nie odpuścimy, bo to byłoby dodatkowe sześć turniejów w dobrej obsadzie, a więc dla szkolenia super - zapowiadał trener gorzowian Piotr Paluch. - Myślę, że w ostatniej imprezie uzbieramy brakujące punkty i w ten sposób wskoczymy do premiowanej trójki.

Cyfer, Zmarzlik, bracia Pawliccy... taką mieliśmy obsadę pierwszego i ostatniego wyścigu środowych zawodów w Gorzowie. Prosto z dorosłej ekstraligi. Najpierw stalowcy zaspali na starcie i dostali 1:5. W ten sposób juniorzy Unii objęli prowadzenie w turnieju i nie oddali go do końca zawodów. Zmarzlik już więcej nie przegrał, przyjeżdżał z przodu z dużą przewagą. W 15., kończącym turniej wyścigu, efektownie założył braci Pawlickich z czwartego pola.

Z pozostałej, zdecydowanie mniej doświadczonej dwójki gorzowian niezłe wrażenie zrobił Łukasz Kaczmarek - jeden wyścig wygrał, a w drugim na punktowanej pozycji zanotował defekt motocykla. Tej młodzieży powinniśmy się uważniej przyglądać, bo przecież decyzją udziałowców ekstraligi, właśnie tych najmłodszych, z niskim KSM, będziemy oglądać w wyścigach młodzieżowych w 2013 roku i to aż dwa razy.

Po czterech turniejach w grupie północnej prowadzi Polonia - 11 pkt, przed Unią - 10 pkt, Wybrzeżem - 8 pkt, Stalą - 7,5 pkt oraz Unibaksem - 3,5 pkt. Do rywalizacji finałowej awansują trzy najlepsze ekipy. Ostatni turniej eliminacyjny odbędzie się 11 lipca w Toruniu. Wcześniej przed gorzowskimi juniorami starty indywidualne. Już w czwartek Zmarzlik i Cyfer pojadą w Łodzi w półfinale Srebrnego Kasku, a w sobotę w duńskim Holsted Zmarzlik powalczy o awans do finału indywidualnych mistrzostw Europy juniorów.

WYNIKI TURNIEJU W GORZOWIE:

1. Unia Leszno - 24 pkt: Piotr Pawlicki 9 (3,3,2,1), Filip Marach 3 (-,3,0,-), Michał Piosicki 4 (2,2,-,-), Przemysław Pawlicki 8 (2,3,1,2). 2. Stal Gorzów - 20 pkt: Adrian Cyfer 4 (0,3,1,0), Łukasz Kaczmarek 3 (-,3,d,-), Paweł Parys 3 (2,1,-,-), Bartosz Zmarzlik 10 (1,3,3,3). 3. Polonia Bydgoszcz - 16 pkt: Karol Jóźwik 4 (1,1,2,0), Bartosz Bietracki 2 (0,1,1,-), Szymon Woźniak 10 (2,3,2,3), Łukasz Wieliński (w). 4-5. Wybrzeże Gdańsk - 15 pkt: Patryk Beśko 0 (-,d,-,w), Marcel Szymko 4 (3,d,1,0), Dominik Kossakowski 3 (-,1,2,-), Krystian Pieszczek 8 (w,3,2,3). 4-5. Unibax Toruń - 15 pkt: Łukasz Przedpełski 9 (2,2,3,2), Paweł Przedpełski 5 (1,1,2,1), Bartosz Pietrykowski 1 (0,0,0,1).