Po udanych występach w Grand Prix wracamy do ligi. "Nad morze tylko po 3 pkt"

Czy stalowcy powinni obawiać się zamykającego tabelę ekstraklasy Wybrzeża Gdańsk, z którym ścigamy się dziś w telewizyjnym pojedynku? - Na pewno będzie trudniej niż tydzień temu w domu, ale na koniec z naszą wygraną w garści - zapowiada trener gorzowian Piotr Paluch.
Zaledwie siedem dni temu w Gorzowie, na zakończenie pierwszej rundy, to był spacerek - zwyciężyliśmy aż 59:31. - Wytrawni kibice wiedzą, że w żużlu atut własnego toru to niezwykle istotna sprawa - przestrzegał Paluch. - Czeka nas trudniejszy pojedynek, z drugiej strony w ciągu tygodnia nie może twoja dyspozycja zmienić się aż tak diametralnie, aby dać sobie coś wyrwać. Dlatego nad morze wyruszamy tylko po 3 pkt.

Po drugiej stronie barykady znów stanie gorzowski szkoleniowiec Stanisław Chomski. Na co liczy? - W domu zawsze ścigamy się z większymi nadziejami, że uda nam się nawet renomowanego rywala czymś zaskoczyć - mówił trener Wybrzeża. - Wszystko będzie zależało od postawy właściwie każdego naszego ogniwa. Jeśli pojedziemy z taką determinacją jak z Falubazem [gdańszczanie przegrali 43:46] to i ze Stalą powalczymy. Oczywiście zdajemy sobie sprawę jak silny i równy zespół do nas przyjeżdża. Trzeba jednak wierzyć do końca, że i z takim rywalem coś tam można ugrać dla siebie.

Chomski zamieszał składem, Wybrzeże z Zielonej Góry wypożyczyło też Zbigniewa Sucheckiego, który już dziś może zadebiutować w gdańskiej drużynie. - Nasze ruchy to dowód, że w żadnym wypadku nie składamy broni, próbujemy jak najlepiej przygotować się do najbliższego pojedynku - zakończył Chomski. - Chciałbym jednak, aby wszyscy pamiętali, że ciągle nie możemy skorzystać z jednego z potencjalnych liderów. Kiedy Piotr Świderski wróci do walki? Nie wiem. Z nim nasz ligowy świat wyglądałby zupełnie inaczej. Mogę jednak zapewnić, że porażka w Gorzowie nie odebrała nam nadziei na znacznie lepszy występ w rewanżu na swoim torze.

LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSK - STAL GORZÓW

Niedziela - godz. 17, stadion przy ul. Długie Ogrody w Gdańsku, transmisja w TVP Sport.

STAL: 1. Krzysztof Kasprzak, 2. Michael Jepsen Jensen, 3. Matej Zagar, 4. Niels Kristian Iversen, 5. Tomasz Gollob, 6. Adrian Cyfer, 7. Bartosz Zmarzlik.

WYBRZEŻE: 9. Maksim Bogdanow, 10. Kamil Brzozowski, 11. Thomas H. Jonasson, 12. Tomasz Chrzanowski, 13. Nicki Pedersen, 14. Marcel Szymko, 15. Krystian Pieszczek.