Gorzowscy młodzi żużlowcy zaczęli zmagania drużynowego o mistrza Polski

- Najpierw mierzymy w półfinał - zapowiadał trener Stali Piotr Paluch. Ten cel jego młodzi podopieczni powinni osiągnąć nawet w osłabionym składzie, co udowodnili już w pierwszej eliminacji Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski w Toruniu.
Paluch na rywalizację w MDMP ma do dyspozycji sześciu żużlowców - Bartka Zmarzlika, Adriana Cyfera, Pawła Parysa oraz najmniej doświadczonych Łukasza Kaczmarka, Tomasza Walaska i Patryka Karczmarza. - Patrząc na rozkład sił, w eliminacjach na pewno głównie będę korzystał z tych najmłodszych - opowiadał gorzowski szkoleniowiec. - Dla nich to będzie znakomita okazja na podniesienie umiejętności w walce na torze, a półfinał i tak spokojnie powinniśmy osiągnąć. Z naszej sześciozespołowej grupy pojadą dalej cztery drużyny. Po ostatnich zmianach w obsadzie, z powodu wycofania się ekipy z Krosna, nie ma takiej możliwości, aby Stali zabrakło w półfinałach, od których pewnie pojedziemy już w najsilniejszym składzie. Aktualnie nie ma takiej potrzeby, tym bardziej, że Bartek Zmarzlik ma całą masę innych startów.

W Toruniu stalowcy razem z gospodarzami zajęli pierwsze miejsce. W 2. wyścigu dali się pokonać Łukaszowi Cyranowi, koledze klubowemu, wypożyczonemu do pierwszoligowego Grudziądza. Później nasz ekstraligowowiec Adrian Cyfer przegrał jeszcze z Emilem Pulczyńskim. Trener Piotr Paluch chwalił Pawła Parysa i Patryka Karczmarza. Ten ostatni zdał licencję w maju i były to dla niego pierwsze poważne starty w karierze. Patryk 4 października skończy 16 lat i do tego momentu ma prawo się ścigać jedynie w zawodach młodzieżowych. - Przyznaję, że nie widziałem mojej drużyny na czołowym miejscu, dlatego po zawodach serdecznie chłopakom podziękowałem za miłą niespodziankę. Życzyłbym sobie, aby w każdej juniorskiej rywalizacji ścigali się z takim zębem - podsumował Paluch.

10 lipca druga eliminacja w pierwszej grupie odbędzie się w Łodzi, 24 lipca młodzi żużlowcy będą się ścigać w Gorzowie, a 7 sierpnia w Grudziądzu. Półfinały MDMP odbędą się 21 sierpnia, a finał - 12 września.

W środę nasi młodzi zawodnicy przenoszą się do Ostrowa (Cyfer i Parys) oraz do Lublina (Zmarzlik), gdzie odbędą się półfinały Brązowego Kasku.

WYNIKI:

1-2. Unibax Toruń - 18 pkt: Emil Pulczyński 10+1 (1,3,3,3), Kamil Pulczyński 5 (2,3,w), Paweł Przedpełski 3+1 (1,-,2), Łukasz Przedpełski 0 (0).

1-2. Stal Gorzów - 18 pkt: Adrian Cyfer 9+1 (1,2,3,3), Paweł Parys 7+1 (2,3,2), Patryk Karczmarz 2 (0,1,1).

3. GTŻ Grudziądz - 17 pkt: Łukasz Cyran 8 (3,3,d,2), Mateusz Rujner 4+1 (0,1,3), Adrian Osmólski 5 (2,2,1).

4. Orzeł Łódź - 16 pkt: Damian Adamczak 12 (3,3,3,3), Marcin Wawrzyniak 4+1 (0,2,2) 4+1, Patryk Wester 0 (0,0,t).

5. Lotos Wybrzeże Gdańsk - 14 pkt: Krystian Pieszczek 5 (3,t,1,1), Krzysztof Wittstock 0 (d,w,-), Patryk Beśko 3+1 (1,2,-), Marcel Szymko 6 (2,2,2).

6. Victoria Piła - 7 pkt: Rafał Dąbrowski 4 (2,1,1,0), Radosław Małuch 3 (1,1,1), Arkadiusz Pawlak 0 (0,0,0).