Stalowcy otworzyli domowy tor w samo południe. "Czas zacząć się ścigać" [WIDEO, ZDJĘCIA]

Pierwsze jazdy żużlowców w Gorzowie wyglądały tak, jakby zimowej przerwy wcale nie było. - Każdy z nas ma już za sobą sporo treningów, ten piątkowy był taką próbą generalną przed sparingowym dwumeczem z Lesznem - mówił Krzysztof Kasprzak, który w sobotę i niedzielę zadebiutuje w Stali, na razie w meczach towarzyskich.


W piątkowe południe pierwszy tor na stadionie im. Edwarda Jancarza sprawdził kapitan Tomasz Gollob. I znów usłyszeliśmy to, co dzień wcześniej - toromistrz Jarosław Gała spisał się na medal. - Młodsi muszą być na progu sezonu bardzo uważni, bo na pewno nawierzchnia nie jest jeszcze w tym momencie równomiernie przyczepna - mówił Gollob. - Osobiście nie spodziewałem się, że pierwszego dnia będzie to wyglądało aż tak dobrze - rozwiał jakiekolwiek wątpliwości gorzowski talent, zapatrzony w kapitana, Bartek Zmarzlik. Pewnie dlatego niedługo trzeba było czekać na ściganie stalowców spod taśmy.

Zgodnie z zapowiedziami brakowało Duńczyka Nielsa Kristiana Iversena i Słoweńca Mateja Zagara, którzy przygotowują się do sezonu w Anglii. Byli za to nowi w Stali - Krzysztof Kasprzak i młody Duńczyk Michael Jepsen Jensen. - Nie tylko ja, także inni byli kilka dni na południu w Krsko, korzystali także z jazd w Gnieźnie - opowiadał "Kasper". - Każdy szuka jeszcze jak najlepszego czucia motocykla, ale widać, że bardziej oczekujemy już na poważne ściganie, niż samotne okrążenia. Nowy klub, nowe otoczenie, na pewno jestem podekscytowany. Liczę, że skrupulatne przygotowania zaprocentują i od początku sezonu dobrze wejdę w sportowy rok.

Pierwsze jazdy stalowców na serio to sobotni i niedzielny dwumecz z Unią Leszno. Na wyjeździe będziemy mieli w składzie jednego gościa - lukę po Gollobie, który na otwarcie sezonu ostatecznie wybrał zawody na swoim domowym torze, wypełni Australijczyk Troy Batchelor. W niedzielę zobaczymy Stal tylko bez Iversena i Zagara. Wracający do Unii bracia Pawliccy, Jarosław Hampel... Naprawdę ciekawie zapowiada się ten żużlowy weekend, nawet jeśli to nie będzie walka o ligowe punkty, a tylko wprowadzenie do sezonu.

Na koniec jeszcze garść szczegółów o gorzowskim, niedzielnym sparingu z Unią. Wejściówką będzie program za 10 zł. Posiadacze karnetów na sezon 2012 wchodzą za darmo - za kołowrotkami mogą kupić program za 3 zł. Podczas tych zawodów zamknięta będzie trybuna wysoka.

SOBOTA: UNIA LESZNO - STAL GORZÓW

Stadion im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, godz. 15.

Stal: 1. Krzysztof Kasprzak, 2. Michael Jepsen Jensen, 3. Bartosz Zmarzlik, 4. Artur Mroczka, 5. Troy Batchelor, 6. Adrian Cyfer, 7. Paweł Parys.

Unia L.: 9. Jarosław Hampel, 10. Tobiasz Musielak, 11. Przemysław Pawlicki, 12. Damian Baliński 13. Jurica Pavlić, 14. Piotr Pawlicki, 15. Kamil Adamczewski.

NIEDZIELA: STAL GORZÓW - UNIA LESZNO

Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, godz. 15.

Unia L.: 1. Baliński, 2. Adamczewski, 3. Przemysław Pawlicki, 4. Pavlić, 5. Hampel, 6. Piotr Pawlicki, 7. T. Musielak.

Stal: 9. Kasprzak, 10. Jensen, 11. B. Zmarzlik, 12. Mroczka, 13. Tomasz Gollob, 14. Cyfer, 15. Parys.