Akademiczki w Bydgoszczy tylko przejazdem. Puchar wygra ktoś inny

Gorzowskie koszykarki udział w finałowym turnieju o Puchar Polski kończą na jednym meczu. Zespół KSSSE AZS PWSZ przegrał w ćwierćfinałowym starciu w bydgoskiej hali z CCC Polkowice 53:69.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Nasza ekipa już przed tym spotkaniem nie ukrywała, że ma inne priorytety. W czwartek gorzowianki wygrały bardzo ważny mecz ligowy w Łodzi. Pokonały Widzew 69:59 i dzięki temu są w ścisłej czołówce tabeli ekstraklasy. Puchar? KSSSE AZS PWSZ na jego zdobycie i tak nie miał większych szans. - Dzień po wyczerpującym starciu z łodziankami podzieliliśmy czas gry mniej więcej po równo na wszystkie zawodniczki, więcej zagrała nasza młodzież. Nie przynieśliśmy wstydu, a Polkowicom życzymy powodzenia w sobotnim półfinale. My po kilku dniach poza domem wracamy do siebie, odpoczywamy i przygotowujemy się do kolejnych gier - powiedział trener akademiczek Dariusz Maciejewski.

Tym razem przed gorzowiankami ligowy wyjazd nad morze. W niedzielę 1 lutego zagramy z Basketem w Gdyni.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plCCC POLKOWICE - KSSSE AZS PWSZ GORZÓW 69:53

KWARTY: 16:13, 23:19, 18:6, 12:15.

CCC: Sverrisdottir 14 (2x3), Greene 11, Puss 9, Swanier 5 (1), Majewska 0 oraz Szczepanik 10, Owczarzak 9 (1), Sutherland 6, Kaczmarska 3 (1), Jeziorna 2, Fura 0.

KSSSE AZS PWSZ: Stelmach 9 (1x3), Zoll-Norman 9, Brewer 6 (1), Czarnodolska 4, Szajtauer 2 oraz Sobek 10 (2), K. Jaworska 6, Ogorodnikowa 4, Piekarska 3, Dźwigalska 0.

Katarzyna Dźwigalska: Chcemy popsuć komuś plany