Szóstka z Siedlec łatwo oddała nam wygraną numer osiem [ZDJĘCIA]

To nie był wielki mecz koszykówki, ale poziom pojedynku w Gorzowie ewidentnie determinował wynik i wymagania, jakie przed naszymi akademiczkami postawił beniaminek. KSSSE AZS PWSZ wygrywa z MKK Siedlce 89:69. - Daliśmy z siebie tyle, ile w sześcioosobowym składzie mogliśmy. Gospodynie były po prostu za silne - przyznał trener rywalek Teodor Mołłow.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Najpierw będąc na wprost naszego kosza, trójkę trafiła Ganna Zarycka, a za chwilę z tej samej pozycji kolejne punkty dla gości dorzuciła Eureka Brooks. Gdy w kolejnej akcji Amerykanka przemieściła się lekko w lewo i znów dała 3 pkt, Siedlce wygrywały w Gorzowie 11:2, a po koszu z wyskoku w 4. min, zdobytym przez Olivię Tomiałowicz, nawet 15:5. Po tym, co zobaczyliśmy dalej, potraktowaliśmy te 10 pkt przewagi MKK jak handicap, aby w tym spotkaniu było trochę emocji. - Nie wyszliśmy na boisko skoncentrowani i dostaliśmy kilka łatwych punktów - przyznał Dariusz Maciejewski, trener KSSSE AZS PWSZ. - Tydzień temu w Lublinie całym naszym dorobkiem podzieliły się zawodniczki zagraniczne. Tym razem nasz atak do zwycięstwa numer osiem rozpędziły Polki, Kasia Dźwigalska oraz najmłodsza Daria Stelmach.

Dźwigalska w pierwszej kwarcie zdążyła zdobyć 10 z 12 swoich punktów w tym spotkaniu, a akademiczki ostatecznie prowadziły po 10 minutach 29:27. W 16. minucie emocje właściwie się kończyły, bo wygrywaliśmy już 42:31, mając sporą przewagę właściwie w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Brawa zbierała wspomniana 19-latka. W niespełna 17 minut, w jej trzecim w karierze występie w ekstraklasie, trafiła dwie trójki, zagrała bardzo ładną akcję dwójkową z Izą Piekarską, a na koniec drugiej kwarty przytomnie zatrzymała się przed koszem MKK i ustaliła wynik spotkania przed dłuższą przerwą na 50:36. W ostatnich pierwszoligowych występach gorzowskich rezerw, występujących pod nazwą Hajduk Kominki AZS PWSZ, Stelmach - ostatecznie 12 pkt, 5/8 z gry, 4 zbiórki - pokazywała formę na miarę pierwszego wyboru spośród naszej młodzieży na mecz seniorek. W starciu przeciwko Siedlcom w pełni swoją szansę wykorzystała. - Daria jeszcze za dużo przegrywa w obronie pojedynków jeden na jeden, to żeby nie było tak całkiem słodko i wskazówka do dalszej pracy. Oczywiście mówię to na końcu, przede wszystkim za ten występ należą się pochwały - dodał trener Maciejewski.

W ekipie MKK nie zobaczyliśmy Heather Butler i Amy Jaeschke. Amerykanki nie dotrwały do meczu w Gorzowie, nie spełniły oczekiwań i umowy z nimi zostały rozwiązane. - Do tego nie mogła zagrać kontuzjowana Emina Demirović - wyliczał trener Teodor Mołłow. - Tydzień temu, w tak okrojonym składzie, cudem wygraliśmy z Gdynią, ale tym razem rywalki były po prostu za silne, prawie cały mecz grały na ponad 50-procentowej skuteczności. I niech Gorzów dalej buduje swoją serię zwycięstw, bo w ten sposób pomaga sobie w walce o czwórkę, ale i nam. Lekarze mówią, że w ostatniej kolejce mamy mieć dwóch graczy więcej. Na koniec roku chcemy powalczyć o zwycięstwo z Widzewem Łódź.

Gorzowianki w niedzielę 21 grudnia wybierają się do Konina. - To będzie ostatnia przeszkoda w tym roku, które kolejno pokonujemy i w ten sposób torujemy sobie drogę do najlepszej czwórki. Wierzę, że poradzimy sobie tak jak wcześniej we Wrocławiu i Lublinie - zakończył szkoleniowiec KSSSE AZS PWSZ.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.pl

KSSSE AZS PWSZ GORZÓW - MKK SIEDLCE 89:69

KWARTY: 29:27, 21:9, 17:9, 22:24.

KSSSE AZS PWSZ: Brewer 21 (1x3), Zoll-Norman 20 (1), Dźwigalska 12 (2), Piekarska 5 (1), Czarnodolska 3 (1) oraz Ogorodnikowa 12, Stelmach 12 (2), Sobek 3 (1), Szajtauer 1, K. Jaworska 0.

MKK: Zarycka 21 (3x3), Bibrzycka 19 (1), Tomiałowicz 12, Brooks 8 (2), Salska 3 oraz Mukosiej 6.

WYNIKI Z 11. KOLEJKI:

KSSSE AZS PWSZ Gorzów - MKK Siedlce 89:69, Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 65:58, Basket Gdynia - Widzew Łódź 80:65. Mecze Energa Toruń - Glucose ROW Rybnik i CCC Polkowice - Wisła Can-Pack Kraków odbędą się w niedzielę, a spotkanie Pszczółka AZS UMCS Lublin - Basket Konin zostało przełożone na 23 stycznia.