Gorzowianki wygrywają. "Udało nam się przepchnąć ten mecz" [ZDJĘCIA]

W pierwszym meczu nowego sezonu Tauron Basket Ligi Kobiet zespół KSSSE AZS PWSZ Gorzów pokonał Basket Konin 74:71, choć to nasze rywalki prowadziły przez prawie trzy czwarte tego spotkania. - Konin w pierwszej połowie zagrał tak jak chciał, dzielił i rządził - przyznał trener gospodyń Dariusz Maciejewski.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Jeszcze w 37. minucie inauguracyjnego meczu w Gorzowie Basket prowadził 68:65, po ostatnim trafieniu w tym pojedynku Amerykanki Shannon Bobbitt. Decydujące akcje należały do nowych koszykarek naszego akademickiego zespołu. Ukrainka Olena Ogorodnikowa zdobyła cztery ze swoich 21 pkt, arcyważną dała też Amerykanka Alyssia Brewer. Zdecydowanie będziemy mieli z nich pociechę. Wiemy także, że w czasie znacznie trudniejszych wyzwań w tym sezonie drużyna KSSSE AZS PWSZ, aby powalczyć, musi błysnąć wyższą formą niż na otwarcie ligi.

Za tydzień gorzowianki rozegrają pierwszy w tym sezonie mecz na wyjeździe z Energą w Toruniu.

Powiedzieli po spotkaniu w Gorzowie:

Tomasz Grabianowski, trener Basketu Konin: - Gratuluję zwycięstwa Gorzowowi, bo dzisiaj atmosfera w tej hali była tak gorąca, że patrząc na mecz inauguracyjny, należało wam się zwycięstwo. Co do gry, rzuciliśmy w sumie 100 punktów do przerwy, bardzo szybki mecz na wysokiej skuteczności blisko 50 procent. W drugiej połowie oba zespoły postawiły dużo bardziej na obronę. Kilka rzutów, które nam nie wpadły i takie dwie szalone akcje, które zdecydowały, że nie wygraliśmy tego meczu. Szkoda, bo wygrać w Gorzowie z tak zacnym przeciwnikiem to byśmy dzisiaj szaleli, co nie zmienia faktu, że z zespołu jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że z meczu na mecz będziemy groźniejsi dla takich zespołów jak Gorzów.

Dariusz Maciejewski, trener KSSSE AZS PWSZ: - Na inaugurację stworzyliśmy naprawdę fajne widowisko. Dla nas była ona lepsza, bo ten mecz udało nam się przepchnąć, także cieszymy się podwójnie. Cieszy także to, że w hali było tak wiele osób. Konin w pierwszej połowie zagrał tak jak chciał, dzielił i rządził. Nie mogliśmy dostosować naszej defensywy i rywalki skutecznie wykorzystywały nasze błędy. Po przerwie zaryzykowaliśmy, w takich momentach nie powinniśmy stawiać strefy, ale zdecydowaliśmy się zagrać taką obroną, choć na to się nie przygotowywaliśmy. To nam zafunkcjonowało, potem zespół z Konina znów wrócił do gry, ale trójka Brewer dała nam tlen. Zabrakło nam skuteczności w końcówce, gdyż ten mecz mogliśmy rozstrzygnąć na swoją korzyść dużo wcześniej.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.pl

KSSSE AZS PWSZ GORZÓW - BASKET KONIN 74:71

KWARTY: 24:30, 18:17, 19:10, 13:14.

KSSSE AZS PWSZ: Brewer 15 (2x3), Piekarska 13 (1), Zoll-Norman 11, Czarnodolska 5 (1), Dźwigalska 1 oraz Ogorodnikowa 21 (1), Sobek 6, B. Jaworska 2, Szajtauer 0.

BASKET: Ellenberg 20 (4x3), Bobbitt 17 (3), Dąbek 9 (1), Urbaniak 9 (3), Lawson 6 oraz Kaja 3 (1), Drop 3 (1), Płóciennik 2, Sosnowska 2, Durak 0.

WYNIKI Z 1. KOLEJKI:

KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Basket Konin 74:71, Widzew Łódź - MKK Siedlce 56:75, Wisła Can Pack Kraków - Basket Gdynia 96:37, Glucose ROW Rybnik - Artego Bydgoszcz 62:75, Pszczółka AZS UMCS Lublin - Energa Toruń 71:72. Mecz Ślęza Wrocław - CCC Polkowice odbędzie się w niedzielę.