W środę czekamy na Wisłę Kraków. Rozdajemy bilety na mecz z liderkami BLK

Powalczymy? Wierzymy, że tak, choć przed gorzowskimi koszykarkami tak samo trudne, jeśli nie jeszcze trudniejsze wyzwanie jak w ostatnią sobotę. W środę o godz. 18 podejmiemy Wisłę Kraków z Justyną Żurowską, Agnieszką Skobel i Agnieszką Szott-Hejmej w składzie, która dotychczas przegrała w Basket Lidze Kobiet jedynie dwa razy.
Na chwilę, już na chłodno, wracamy jeszcze do sobotniego starcia z CCC Polkowce. Ależ było blisko, przegraliśmy zaledwie 55:57. W najważniejszej akcji Jelena Skerović faktycznie obroniła się przed błędem połowy, ale kroków, które zrobiła z piłką w rękach, było więcej niż pozwalają koszykarskie przepisy. Wiemy jednak, jak sędziowie patrzą na te ostatnie akcje nawet w NBA, wolą nie być głównymi bohaterami decydujących chwil, rozstrzygnięcia zostawiają samym zawodniczkom, tak było i tym razem. Paulina Misiek w końcu dorzuciła 2 pkt, a Sharnee Zoll-Norman pozostało już tylko zmniejszyć rozmiary naszej porażki...

Czy gorzowianki stać po kilku dniach na tak samo wyrównany bój z Wisłą Kraków? Wzorujmy się na trzeciej kwarcie z soboty: ponad 50-procentowa skuteczność w tej części gry, pięć asyst, trzy trafione trójki w zaledwie czterech próbach. Do tego niezwykle aktywna, agresywna obrona, mocny nacisk na gracza z piłką... Drużyna CCC nie istniała, przegrała 6:18. Gdybyśmy poszli za ciosem... W czwartej kwarcie musieliśmy jednak złapać głębszy oddech, jakość gry akademiczek drastycznie spadła i polkowiczanki znów odskoczyły. One też jednak mają dla nas rady na najbliższą środę, wszak przed wizytą w Gorzowie, pokonały u siebie Wisłę 62:55. - W spotkaniu z krakowiankami wyłączyliśmy ich szybki atak oraz wygraliśmy walkę na deskach - wyliczał Jacek Winnicki, trener wciąż aktualnych mistrzyń Polski. - Zawodniczki CCC włożyły w mecz więcej serca - dodała Agnieszka Szott-Hejmej, wychowanka gorzowskiej koszykówki, aktualnie grająca w Wiśle. Liderki Basket Ligi Kobiet w sezonie zasadniczym były bezbłędne, ale w drugim etapie potknęły się już w Toruniu i Polkowicach. Same przyznają, że ostatnio nie grają wielkiego basketu. A więc jeszcze jeden słabszy dzień Wisły, gorzowianki przez prawie całe spotkanie tak skuteczne jak w trzeciej kwarcie w sobotę i... Taki sukces byłby dla KSSSE AZS PWSZ po prostu bezcenny. To trzeba zobaczyć!

Dzięki gorzowskiemu klubowi mamy do rozdania dla naszych Czytelników trzy bilety na mecz koszykarek KSSSE AZS PWSZ z Wisłą Kraków, który rozpocznie się w hali PWSZ przy ul. Chopina w najbliższą środę 5 marca o godz. 18.

Wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania quizu, umieszczonego na końcu tego tekstu i zostawić swój e-mail. Na poprawne odpowiedzi czekamy do wtorku 4 marca, do godz. 17. Spośród tych, którzy udzielą samych poprawnych odpowiedzi, wybierzemy trzy osoby i poinformujemy drogą mailową, jak mogą odebrać bilet na mecz z Wisłą.

Zapraszamy do zabawy razem z klubem AZS PWSZ Gorzów, "Wyborczą" i gorzów.sport.pl.

1. Wisła Can Pack Kraków24461877:1345
2. CCC Polkowice24441609:1274
3. Artego Bydgoszcz24381697:1514
4. Energa Toruń24381638:1620
5. KSSSE AZS PWSZ Gorzów23351640:1655
6. King Wilki Morskie Szczecin23321427:1515
W drugiej rundzie zostanie wyłoniona najlepsza czwórka, która powalczy w play-off o mistrzostwo Polski.