Wśród juniorek starszych najlepsze w Polsce poznanianki. Gorzowskie koszykarki piąte

W pojedynku o piąte miejsce w finałach mistrzostw Polski U-20 AZS PWSZ Gorzów pokonał Basket Aleksandrów Łódzki 60:47. - Turniej niewykorzystanej szansy - tak można jednym zdaniem podsumować niezbyt udany występ naszych młodych koszykarek.
W fazie grupowej nasze akademiczki pokonały najsłabszy w finałowym turnieju KKS Olsztyn 82:54 oraz przegrały z Ineą AZS Poznań 51:78 i JAS FBG Sosnowiec 43:63. Szczególnie ten drugi wynik jeszcze długo będzie bolał gorzowską ekipę. Walczące z wielkim sercem rywalki w pełni wykorzystały wyrzucenie z turnieju AZS PWSZ i awansowały aż do wielkiego finału. Tam było nasze miejsce, taki mamy potencjał. Piąta pozycja to wyłącznie spory niedosyt...

Najlepszą zawodniczką gorzowskiej drużyny zasłużenie została wybrana Daria Stelmach. Finały U-20 naszej 18-latki dopiero za dwa lata będą imprezą docelową. "Mała" musiała sobie również poradzić ze zmianą pozycji, bo w ekipie AZS PWSZ gra nie tylko na dwójce, ale także odpowiada za rozegranie. I w Gdyni wywiązywała się ze swoich zadań naprawdę przyzwoicie, była jedną z tych, które na pewno nie zawiodły. Na wyróżnienie zasłużyły również siostry Katarzyna i Beata Jaworskie oraz Klaudia Czarnodolska. Tak naprawdę jednak, po takim meczu jak ten z Sosnowcem, trudno o jakiekolwiek laurki. Tam zbyt długo właściwie nic nie zagrało i pewnie dziś cała ekipa z Gorzowa, łącznie z trenerami Robertem Pieczyrakiem i Radosławem Duchnowskim, chciałaby cofnąć czas i stanąć przeciwko JAG FBG jeszcze raz. Niestety to niemożliwe, kolejna szansa na przedarcie się w kategorii U-20 do czołowej czwórki za rok...

W strefie medalowej, niestojących na zbyt wysokim poziomie MP, bez problemów Inea AZS Poznań pokonała w meczu o złoto rewelacyjną drużynę z Sosnowca 79:47. W pojedynku o brąz zespół VBW GTK Gdynia wygrał z Basketem 25 Bydgoszcz 76:57.

O 5. MIEJSCE: AZS PWSZ GORZÓW - BASKET ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI 60:47

KWARTY: 12:15, 15:6, 18:14, 15:12.

AZS PWSZ: K. Czarnodolska 11 (1x3), Stelmach 10 (2), K. Jaworska 9, B. Jaworska 9, Kopciuch 3 oraz Szajtauer 9, Witkowska 6 (1), Sobek 3, Poros 0.

Końcowa kolejność MP U-20: 1. Inea AZS Poznań, 2. JAS FBG Sosnowiec, 3. VBW GTK Gdynia, 4. Basket 25 Bydgoszcz, 5. AZS PWSZ Gorzów, 6. Basket Aleksandrów Łódzki, 7. Gimbasket 15 Białystok, 8. KKS Olsztyn.