Gorzowianki nareszcie rzuci造 na boisko wszystko, co mia造. Na Artego to tym razem nie wystarczy這 [ZDJ犴IA]

Trzeba mie charakter, 瞠by przegra fragment spotkania 0:20, pozbiera si i nawet ponownie wyj嗆 na prowadzenie! Niestety, kolejny s豉bszy fragment koszykarek KSSSE AZS PWSZ w drugiej po這wie zabra im cenne zwyci瘰two nad mocn Bydgoszcz. Przegrywamy 64:69.
Chineze Nwagbo rzuca sze嗆 z pierwszych o鄉iu punkt闚 dla akademiczek. Wygrywamy 12:9 i... katastrofa. Dalej gospodynie trac wspomniane wy瞠j a 20 punkt闚 z rz璠u. Brzemienne w skutkach jest zachowanie Sybil Dosty, a potem ca貫j gorzowskiej dru篡ny na koniec drugiej kwarty. Przy stanie 12:18 najpierw kolejny raz zupe軟ie bezbarwna przy mocniejszych 鈔odkowych przeciwnika Amerykanka pozwala zebra dwie pi趾i w ataku Charity Szczechowiak. W ko鎍u przy trzeciej pr鏏ie wyj徠kowo skrupulatni s璠ziowie gwi盥膨 faul Dosty. Ta nie zgadza si tak impulsywnie, 瞠 arbitrzy dok豉daj jej przewinienie techniczne. Cztery celne osobiste bydgoszczanek i jeszcze dla nich pi趾a. Najpierw jednak czas dla trenera Tomasza Herkta. P騧niej straszne gapiostwo koszykarek KSSSE AZS PWSZ i trzy punkty zdobyte przez El瘺iet Mowlik. Siedem "oczek" stracone w niespe軟a 6 sekund... Tak nie mo積a gra!

W drugiej kwarcie przegrywamy ju 12:29 i przesiadamy si do emocjonalnego roller coastera, w kt鏎ym to akademiczki gromi Artego! Kolejne minuty to gorzowianki wygrywaj 26:7! Zaraz po d逝窺zej przerwie w meczu punkty daje Aleksandra Drzewi雟ka, potem Nwagbo i prowadzimy 38:36! Co dalej? Niestety, nasz akademicki zesp馧 jest w tym sezonie strasznie przywi您any do komplikowania sobie 篡cia na w豉sne 篡czenie przez proste b喚dy. U go軼i za robot bior si liderki. Szczechowiak tym razem nie bije rekordu w zbi鏎kach, ale rzuca swoj drug tr鎩k w tym sezonie. Za chwil dok豉da skuteczn akcj z dodatkowym punktem za faul, podobnie jak najlepsza snajperka w Polsce Julie McBride. Nigeryjka i Amerykanka w trzeciej kwarcie rzucaj 18 z 25 pkt dla Artego. Na pocz徠ku czwartej kwarty przewaga go軼i jest najwi瘯sza w tym meczu - 63:44.

I co? I ogl康amy jeszcze jeden szalony po軼ig gorzowianek. Tego nam brakowa這 w Toruniu czy Pruszkowie, gdzie przeci皻nie graj帷e rywalki mo積a by這 prze豉ma w豉郾ie takim zaanga穎waniem i bezkompromisow walk. Tym razem to nareszcie zobaczyli鄉y. B喚dy, straty, niecelne rzuty, ale r闚nie za瘸rt walk do upad貫go. Dlatego przewaga Bydgoszczy maleje na koniec do 5 pkt. A gdyby tak jeszcze wpad造 rzuty z dystansu Oli Drzewi雟kiej czy Agnieszki Skobel... Wysi趾i naszego zespo逝 trzeba jednak doceni, bo to przecie Artego by這 faworytem. Martwi, 瞠 tak s豉bo zagra豉 Dosty, a Ariana Moorer chyba rozgrywa jakie swoje prywatne mecze, bo dru篡nie KSSSE AZS PWSZ minusow efektywno軼i gry na pewno nie pomaga...

Jeszcze na koniec s這wo o panach z gwizdkami. Dariusz Szczerba, Roman Putyra i Micha Chrakowiecki odgwizdali a 52 faule. Dla por闚nania podczas meczu gorzowianek w Toruniu przewinie by這 37, a w Pruszkowie - 36. Tak nie mo積a psu widowiska, co chwil go przerywa, denerwowa trener闚 i widz闚, zabiera sportowe emocje. Tym bardziej 瞠 na boisku ogl康ali鄉y mecz pa, a nie koszykarskich brutali...

KSSSE AZS PWSZ GORZ紟 - ARTEGO BYDGOSZCZ 64:69

KWARTY: 12:25, 22:11, 10:25, 20:8.

KSSSE AZS PWSZ: Nwagbo 20, Skobel 20 (1x3), Drzewi雟ka 8 (1), Dosty 4, Moorer 0 oraz Makowska 7, D德igalska 5 (1), K. Jaworska 0.

ARTEGO: McBride 22, Szczechowiak 13 (1x3), Morris 12, Mowlik 7 (1), Szott-Hejmej 3 oraz Gala 10 (1), Jeziorna 2, Tomia這wicz 0.

WYNIKI Z 10. KOLEJKI:

KSSSE AZS PWSZ Gorz闚 - Artego Bydgoszcz 64:69, Wis豉 Can Pack Krak闚 - PTK Pabianice 82:44, Centrum Wzg鏎ze Gdynia - Matizol Lider Pruszk闚 55:62, Energa Toru - CCC Polkowice 73:80. Mecz AZS Rzesz闚 - Widzew 鏚 odb璠zie si 14 listopada.

Wis豉 ma siedem zwyci瘰tw, CCC i Artego po sze嗆, Lider - pi耩 wygranych, a KSSSE AZS PWSZ i Energa po cztery.