Zbiórka, dobitka i polskie koszykarki wygrywają ważny mecz

Martyna Koc, która ostatnio zamieniła w Polsce Bydgoszcz na Toruń, bohaterką żeńskiej reprezentacji Polski. W decydującej akcji meczu z Serbią zebrała piłkę w ataku i rzuciła kosza na wagę zwycięstwa 76:74.
Nikt w biało-czerwonej ekipie nie ma wątpliwości, że to właśnie z Serbią Polki walczą o awans do przyszłorocznego Eurobasketu we Francji, dlatego wynik pierwszego pojedynku z tą ekipą liczył się podwójnie. To nie był łatwy mecz, bo rywalki zaczęły go na niewiarygodnej skuteczności, trafiały praktycznie wszystko, pierwszą kwartę wygrały 28:20. Gospodynie - mecz rozgrywano w Krośnie - szybko jednak się podniosły, po fragmencie 10:0 wyszły na prowadzenie 30:28, aby za chwilę przegrać kilka minut 2:11.

Szansę na wygraną Polki odzyskały dzięki dużo lepszej, drugiej połowie - straciły w niej tylko 25 pkt. Na 60 s przed końcem wygrywały 74:69. Koniec emocji? Nie! Aż dwie straty robi w ostatnich fragmentach Agnieszka Skobel z KSSSE AZS PWSZ Gorzów, a trzecią nasza wychowanka, obecnie grająca w Bydgoszczy - Agnieszka Szott-Hejmej. Serbki wyrównują. W decydującej akcji Skobel wbiega pod kosz, ale nie trafia. Piłkę zbiera jednak Martyna Koc, dobitka jest skuteczna. Polki przed rewanżem mają skromną zaliczkę, ale najważniejsze, że zapisały na swoim koncie dwa duże punkty. - Staliśmy się prawdziwą drużyną i dzięki temu wyrwaliśmy w sukces w bardzo ciężkim meczu - podsumował trener naszej kadry Jacek Winnicki. - Patrząc na determinację tej ekipy wierzę, że jedno z dwóch miejsc na Eurobaskecie będzie nasze.

Grająca na skrzydle, ale również w tych eliminacjach wspomagająca polski zespół na rozegraniu Agnieszka Skobel grała przeciwko Serbii 30 min, zdobyła 13 pkt przy słabej skuteczności - 4/12. Do tego dołożyła 3 zbiórki, 3 asysty i 2 przechwyty.

W innym sobotnim pojedynku polskiej grupy eliminacyjnej Estonia przegrała z Czarnogórą 54:86. W środę Polki czeka pojedynek w Szwajcarii.

Aktualna kolejność w grupie B: 1. Czarnogóra - 8 pkt (4 rozegrane mecze), 2. Polska - 5 pkt (3), 3. Serbia - 4 pkt (3), 4. Szwajcaria - 4 pkt (3), 5. Estonia - 3 pkt (3). Awans do Eurobasketu 2013 we Francji wywalczą dwa najlepsze zespoły.

POLSKA - SERBIA 76:74

KWARTY: 20:28, 20:21, 17:11, 19:14.

Polska: Idczak 17 (3x3), Szott 14 (1), Skobel 13, Walich 5, Piekarska 0 oraz Koc 16, Majewska 5 (1), Makowska 4, Losi 2, Chomać.