Na początek i na koniec koszykarski Poznań był daleko za nami [ZDJĘCIA]

Gorzowski KSSSE AZS PWSZ odnosi trzynaste zwycięstwo w tym sezonie. Mecz z Ineą Poznań cały czas kontrolował, budował swoją wyraźną przewagę przede wszystkim w pierwszej i ostatniej kwarcie.
Początek w wykonaniu gorzowskich akademiczek był po prostu wybuchowy. Trafienia z półdystansu Alli Smalley i Agnieszki Skobel. Błyskawiczna kontra, w której pod koszem gości była tylko jedna poznanianka i aż cztery nasze koszykarki, zakończona przez Skobel po efektownym odegraniu Paris Johnson. Wreszcie udane akcje tyłem do kosza Lyndry Weaver, która tym razem prezentowała się w białej opasce na głowie. Jeśli dodamy do tego super fragmenty obrony, już będziemy wiedzieli dlaczego KSSSE AZS PWSZ w 6. min wygrywał 19:6. Było widać, że na pewno nie przespaliśmy 18. dni pauzy w rozgrywkach. - Początek ustawił to spotkanie - przyznał trener Inei Marek Lebiedziński. - Nasze otwarcie nie należało do najbardziej udanych, potem graliśmy z gospodyniami na równi, ale w decydującym momencie znów do głosu doszły rywalki.

Trzy czwarte meczu na ławce rezerwowych gości spędziła Aleksandra Drzewińska. Zawodniczka, która na początku roku przez chwilę trenowała w Gorzowie - w przeszłości również grała dla nas - tym razem miała pecha. W jednym ze starć skręciła kostkę. Nawet bez niej poznanianki doszły jednak do głosu, bo poziom gry naszej drużyny nagle pikował w dół. W drugiej kwarcie trafiliśmy tylko trzy rzuty z gry - w pierwszej aż 11. Prowadząca naszą grę Smalley miała na koncie do przerwy 12 pkt, 3 zbiórki i 3 asysty, ale również 4 straty. Czasami tak bywa, że gdy szybko zdominujesz rywala, to potem trudno utrzymać maksymalną koncentrację. Pewnie stąd wzięły się nasze pudła nawet z dogodnych pozycji, znacznie więcej bałaganu w ataku i mniej pieczołowite chronienie własnej tablicy (w zbiórkach ofensywnych przegraliśmy 12-16, choć na starcie wygrywaliśmy 4-0). W 23. min mieliśmy nawet przerwę w grze na żądanie trenera Dariusza Maciejewskiego, bo wygrywaliśmy już tylko 46:41.

Nie, nie było w końcówce żadnych nerwów. Obejrzeliśmy jeszcze jeden pokaz siły KSSSE AZS PWSZ - rewelacyjny początek czwartej kwarty wygraliśmy 11:0, w ciągu ostatnich 10 min pozwoliliśmy Inei rzucić zaledwie trzy kosze. Dzięki temu stworzyła się szansa na debiut 19-letniej Klaudii Czarnodolskiej, która w ten sposób ma już zaliczone na boiskach ekstraklasy 81 sekund. Pierwsze 2 pkt w elicie rzuciła o rok młodsza Kasia Jaworska. Ona tych minut ma już 20. - Myślę, że byliśmy od Inei lepsi, może nie o ponad 20 pkt, ale nasza przewaga była cały czas bezpieczna - podsumował trener Maciejewski. - Sukcesywnie dajemy szansę najmłodszym graczom, który solidnie trenują z pierwszym zespołem, w ten sposób staramy się ich dodatkowo motywować. Może czasami jest to wszystko ciut za wcześnie, ale wszyscy wiedzą w jakiej jesteśmy kadrowej sytuacji. Wierzę, że za te szanse nasza młodzież w przyszłości pięknie nam się odwdzięczy.

KSSSE AZS PWSZ GORZÓW - INEA AZS POZNAŃ 76:54

KWARTY: 28:16, 14:15, 14:17, 20:6.

KSSSE AZS PWSZ: Weaver 18, Smalley 16 (2x3), Skobel 15, Kaczmarczyk 12, Johnson 8 oraz Trębicka 3 (1), Chaliburda 2, K. Jaworska 2, Maruszczak 0, K. Czarnodolska 0.

INEA: Horodeńska 13 (3x3), Kotnis 10, Gawrońska 10 (2), Petillon 6, Drzewińska 5 oraz Kędzia 6, Mistygacz 2, Adamowicz 2, Marciniak 0, Woźniak 0, Janikowska 0.

WYNIKI Z 23. KOLEJKI:

KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Inea AZS Poznań 76:54, CCC Polkowice - Energa Toruń 94:79, Lotos Gdynia - Widzew Łódź 95:62, ROW Rybnik - Wisła Can Pack Kraków 57:81, Tęcza Leszno - ŁKS Siemens AGD Łódź 75:78, Odra Brzeg - MUKS Poznań 48:49, Artego Bydgoszcz - Matizol Lider Pruszków 73:83. Mecz rozegrany awansem: Tęcza - Matizol 72:63.