Sport.pl

Stilonowcy przed pierwszymi sparingami

Piłkarska drużyna Stilonu Gorzów, w tym tygodniu już formalnie przyjęta w poczet czwartoligowców, zaczyna serię gier sparingowych.
Pierwszy etap ratowania gorzowskiego futbolu na ligowym poziomie właśnie dobiega do szczęśliwego końca. Co prawda mamy zespół nie w pierwszej lidze, a w czwartej, ale najważniejsze, że od połowy sierpnia znów będziemy mogli oklaskiwać Stilon w akcji, którego podstawy organizacyjne tworzą kibice ze stowarzyszenia Niebiesko-Biali. Zarząd Lubuskiego Związku Piłki Nożnej nie chciał stilonowców od razu na czwartoligowym poziomie. Wskazał im jednak furtkę - fuzja z klubem z Nowin Wielkich, który na występy w tej klasie rozgrywkowej nie ma ani pieniędzy, aby bazy. Gorzowianie do takiego rozwiązania też się przygotowywali i szybko plan B przeprowadzili. W konsekwencji, w tym tygodniu, nareszcie formalnie zostali włączeni do lubuskiej czwartej ligi na sezon 2011/12, w której zagra 16 zespołów.

Paweł Wójcik, wraz ze swoimi współpracownikami, przeprowadził już pierwszą selekcję chętnych do gry w Stilonie. - Chcemy opierać zespół na młodzieżowcach, w przyszłości przede wszystkim wychowankach, Gorzów to duże miasto i utalentowanej młodzieży, przy odpowiednim, jednolitym systemie szkoleniowym na pewno nam nie zabraknie - mówił trener. W niedzielę piłkarze podzieleni na dwie drużyny, rozegrają pierwsze gry kontrolne - o godz. 16 na boisku w Wojcieszycach z SHR, a o godz. 18 z Różą w Różankach. 16 lipca stilonowcy wezmą udział w turnieju o Puchar Łęczy 2011 w Ośnie Lubuskim. Oprócz gospodarzy wystąpią tam m.in. Celuloza Kostrzyn i Eintracht Frankfurt.