Koszykówka: Na tym zgrupowaniu zdecydują, kto zagra na mistrzostwach

Treningiem w piątkowy wieczór kadra kobiet zaczęła ostatnie zgrupowanie przed rozgrywanymi od 18 czerwca w naszym kraju finałami mistrzostw Europy.
Do Szczyrku wyjechała niezwykle mocna, gorzowska grupa - w sztabie szkoleniowym mamy trenerów AZS PWSZ Dariusza Maciejewskiego i Roberta Pieczyraka, szefa przygotowania siłowego - Jerzego Chmielnickiego, a także fizjoterapeutę Roberta Brałkę. Na boisku walczą Katarzyna Dźwigalska, Justyna Żurowska (już zdecydowała, że opuszcza gorzowski klub), Agnieszka Kaczmarczyk i Agnieszka Skobel. Ile z nich w sobotę 18 czerwca, przed otwierającym rywalizację grupową meczem ME z Czarnogórą, przywdzieje w katowickim Spodku biało-czerwone koszulki? - Może wszystkie, kto wie, na pewno mają duże szanse - przyznał trener Maciejewski. - W grach towarzyskich każda z nich pokazała jak ważna może być dla kadry. Oczywiście trzon drużyny już mam, ale właśnie dopiero w Szczyrku selekcja zostanie ostatecznie zakończona.

Do drużyny prędzej niż się spodziewano dołączy jedna z najlepszych środkowych w Europie Ewelina Kobryn, która ostatecznie nie zagra w amerykańskiej lidze WNBA. Być może wystąpi w zamykających serię testów reprezentacji spotkaniach z Litwą. - Poprzednie sprawdziany wypadły lepiej niż się spodziewałem - komentował gorzowski szkoleniowiec. - Cieszę się, że mierzyliśmy się wyłącznie z bardzo silnymi rywalami. Mamy z tych trudnych starć bardzo bogaty materiał filmowy, który chcę przekazać zespołowi podczas zaplanowanej na ten czas sporej liczby zajęć teoretycznych.

Do reprezentacji Polski trafiły nie tylko seniorki AZS PWSZ. Katarzyna Jaworska i Klaudia Czarnodolska będą się przygotowywać do mistrzostw Europy U-18, które rozpoczną się 4 sierpnia w Rumunii, a dla kadetek - Adriany Kopciuch, Magdaleny Szajtauer i Alicji Witkowskiej - imprezą docelową są ME U-16, rozgrywane od 11 sierpnia we Włoszech.