Sport.pl

Żużlowe derby podwyższonego ryzyka. Co warto wiedzieć?

Policja już tradycyjnie zastosuje większy rygor dla tych, którzy zechcą na żywo obejrzeć gorzowsko - zielonogórskie ekstraligowe starcie. - Apelujemy do kibiców o odrobinę cierpliwości i zapraszamy ich na stadion znacznie wcześniej niż zwykle - powiedział wiceprezes Stali Ireneusz Maciej Zmora. Mecz derbowy rozpocznie się o godz. 19.30.
Niedzielny żużlowy pojedynek pomiędzy Stalą, a Falubazem - początek o godz. 19.30, bezpośrednie transmisje w TVP Sport i TVP Gorzów - będzie zabezpieczało 320 ochroniarzy (normalnie jest ich 170). Poza stadionem możemy się spodziewać kontroli znacznie wzmocnionych sił policyjnych. - Po ostatnich, wstydliwych bydgoskich wydarzeniach, wszyscy zabezpieczający jakiekolwiek wydarzenie sportowe podwyższonego ryzyka, będą dwa razy bardziej czuli na wszelakie próby zakłócania porządku - stwierdził Zmora. - Widowisko zapowiada się frapująco. Wierzymy, że kibice skupią się na jego śledzeniu. A chuligani niech zostaną w domach.

Ulice przy stadionie będą strefą zamkniętą. Zielonogórzanie tym razem mają dojechać autobusami i autami prywatnymi. Policja pokieruje przyjezdnych fanów na specjalny parking, usytuowany na końcu ul. Śląskiej. Stamtąd bez problemów każdy kibic Falubazu dotrze do bram stadionu. Do ich dyspozycji są sektory na wysokiej i niskiej trybunie na drugim wirażu, oddzielone sporą, bezpieczną strefą buforową. Zostaną tam wpuszczeni wyłącznie ci, którzy nabyli bilety w przedsprzedaży prowadzonej w Zielonej Górze (w piątek z 1,5 tys. została jeszcze jedna trzecia).

A gorzowianie? Tradycyjnie organizatorzy namawiają do przyjścia na mecz pieszo lub skorzystania z komunikacji miejskiej. Dwie i pół godziny przed rozpoczęciem spotkania (także po meczu tak długo, jak będzie to konieczne) zostaną "wzmocnione" linie autobusowe, kursujące z poszczególnych osiedli. - Tym razem nie dotrą one do pętli przy ul. Śląskiej - wyjaśnił rzecznik MZK Marcin Pejski. - Końcowy przystanek na czas derbowego pojedynku zostanie utworzony przy ul. Fabrycznej.

Przejazdy regularnymi liniami są płatne. Za to nie muszą kupować biletu ci, którzy zostawią swoje auta na parkingu przy ul. Przemysłowej. Stamtąd o godz. 17.30 zostanie uruchomiona bezpłatna linia "S", kursująca wahadłowo, bezpośrednio pod stadion.

Kasy stadionowe zostaną otwarte o godz. 12. Nie będzie tam już jednak żadnych biletów. Ci, którzy zakupili wejściówki na derby w internecie, wymienią w kasach wydrukowane wcześniej vouchery na karty wstępu. Tylko w kasach będą do kupienia programy. Tam również specjalny druk do wypełnienia (jest również w internecie) pobiorą ci, którzy nie mogą uczestniczyć w meczu, a chcą przekazać swój karnet komuś innemu.

Przy bramie - zostaną otwarte o godz. 17.30 - każdego wchodzącego czeka szczegółowa kontrola. Tym razem trzeba mieć również dokładnie wypełnione oba blankiety biletu, posiadać również dokument tożsamości ze zdjęciem. - Żeby uniknąć nerwów i tłoku naprawdę nie ma co zwlekać na ostatnią chwilę, bo przejście przez służby ochrony chwilę potrwa - prosi wiceprezes Zmora. - Lepiej w spokoju zająć swoje miejsce, a na telebimach obejrzeć inny mecz z tej kolejki pomiędzy Tarnowem i Toruniem.

Niedzielne spotkanie obejrzy ok. 15 tys. widzów. Na mecz podwyższonego ryzyka nie były sprzedawane bilety na miejsca stojące.