Siatkarski lider, co nie ma wody i siły

Gorzowscy siatkarze wygrywają z Avią Świdnik 3:1 i w obliczu porażki gdańskiego Trefla w Bielsku, to nasi siedzą teraz na fotelu lidera pierwszej ligi.
- Mamy za sobą ciężki tydzień. Nie było zajęć na siłowni, ostatnio na treningu nawet nie mieliśmy wody - opowiadał w sobotę trener GTPS Andrzej Stanulewicz. - Dlatego pełen respekt dla chłopaków, że w tym trudnym okresie chcą na tą salę jeszcze przychodzić, że potrafili się zebrać i pokazali, że są profesjonalistami.

Pierwsze dwa sety gorzowianie wygrali, choć nie było łatwo. W pierwszym prowadzili nawet 17:10, po chwili było jednak ledwie 22:21. Tę partię udało się obronić. Udało się też obronić jedną piłkę setową dla rywali w drugiej odsłonie. Nasi wygrali ją na przewagi 29:27. - No i pomyśleli, że trzeci set wygra się sam - zaznaczał Stanulewicz.

Gra gorzowian się rozsypała. Na boisku musiał pojawić się lider GTPS Paweł Maciejewicz, który nie podpisał jeszcze proponowanego przez zarząd klubu aneksu do kontraktu. - Umówiliśmy się z chłopakami, że w meczach z teoretycznie łatwiejszymi rywalami więcej czasu na boisku będzie przebywał Marcin Olichwer - tłumaczył trener gorzowskiego pierwszoligowca.

Maciejewicz pokazał w sobotę, że wart jest zainwestowanych pieniędzy. Trzeciego seta uratować nie zdołał, ale za to w czwartym - do spółki ze świetnie dysponowanym Bartoszem Mischke - zagrali kapitalnie. Ostatnia partia meczu długo przebiegała pod dyktando gości, ale od stanu 15:19 wspomniana dwójka odwróciła spotkanie. Gorzowianie znów wygrali seta na przewagi i cały mecz za 3 pkt.

GTPS GORZÓW - AVIA ŚWIDNIK 3:1

SETY: 25:22, 29:27, 17:25, 27:25.

GTPS: Woroniecki, Kordysz, Kupisz, Olichwer, Grzesiowski, Hunek, Pachliński (libero) oraz Mischke, Stępień, Maciejewicz, Wroński, Mróz.

Avia: Staniewski, Pawłowski, Makowski, Wójcicki, Guz, Michalski, Gosik (libero) oraz Jarosz, Milewski, Baranowski, Ciupa.

WYNIKI Z 20. KOLEJKI: GTPS Gorzów - Avia Świdnik 3:1, BBTS Bielsko-Biała - Trefl Gdańsk 3:1, Ślepsk Suwałki - Pekpol Ostrołęka 3:2, Energetyk Jaworzno - MKS MOS Będzin 3:0.