Sport.pl

Włodek Huziejew odchodzi pierwszy

Po naszych koszykarkach zaczynają zwalniać u gorzowskich szczypiornistów. Dziewiąty strzelec ekstraklasy Władimir Huziejew przenosi się do Miedzi Legnica.
- W obecnej, bardzo niepewnej sytuacji finansowej, gdy nie tylko my, ale prawie wszystkie dyscypliny w Gorzowie drżą o swój byt, nie możemy zawodnikom obiecywać gruszek na wierzbie - mówił menadżer naszej drużyny Tomasz Jagła. - Nie łudzimy się, że dalej zagramy w obecnym składzie. Przede wszystkim zrobimy wszystko, aby dograć do końca sezonu. Wycofanie byłoby wielkim wstydem i niosłoby za sobą spore kary. No i czekamy na ruchy ze strony miasta. Taki dorobek naszych sportowców ma być w jednej chwili zrujnowany? Mi, wychowankowi gorzowskiej piłki ręcznej, związanym z miastem na dobre i na złe, to po prostu nie mieści się w głowie. Tym bardziej, że nie chodzi o jakieś olbrzymie pieniądze - dodał Jagła.

To już pewne, że Białorusin Władimir Huziejew wzmocni Miedź Legnicę. Nie zdziwimy się, jeśli do końca stycznia będziemy zmuszeni przykazywać wyłącznie wieści o następnych osłabieniach. W tym momencie nasz zespół - zamykamy tabelę - ma tylko 3 pkt straty do lokaty gwarantującej utrzymanie. Aby jednak poważnie myśleć o pozostaniu w elicie, ekipę, którą niedawno przejął trener Henryk Rozmiarek, powinno się przynajmniej utrzymać, najlepiej jeszcze wzmocnić, a nie tracić graczy. Tak czarnej sportowej zimy w Gorzowie nie mieliśmy już dawno.

Nawet po spadku ma dalej działać Gorzowskie Stowarzyszenie Piłki Ręcznej, które właśnie przejmuje sekcję piłki ręcznej od AZS AWF. Są toczone również rozmowy nad przejęciem grup młodzieżowych. Przed podjęciem ostatecznych decyzji czekają jednak na wieści z miasta. Nie tylko nasi szczypiorniści.