Karate: Europa pobije się w Gorzowie na full. W sobotę mistrzostwa Europy [WIDEO]

W sobotni wieczór, w hali przy ul. Czereśniowej poznamy najlepszego zawodnika i zawodniczkę Europy w stylu kyokushin.
Gorzów będzie gospodarzem 10. mistrzostw Europy karate kyokushin w kategorii open, a także mistrzostw Starego Kontynentu juniorów oraz oldbojów. - W ubiegłym roku Paryż, za rok Genewa, a teraz nasze miasto będzie areną naprawdę efektownych zmagań wielkich, europejskich mistrzów - opowiadał Włodzimierz Rój, w 1987 r. złoty medalista ME, obecnie szef Ośrodka Sportu i Rekreacji, który w imieniu miasta organizuje sobotnią imprezę.

Zobacz: Walkę Włodzimierza Roja o mistrzostwo Europy- Obejrzymy 160 zawodników z 15 krajów. Najatrakcyjniejsze będą zmagania kilkunastu kobiet i mężczyzn, które drogą pucharową wyłonią spośród siebie najsilniejszych i najsprytniejszych. Tylko dwójka będzie się szczycić prestiżowymi tytułami mistrzów Europy.

Dla Roja ta impreza jest pięknym ukoronowaniem jego kariery. Sam w przeszłości był znakomitym karateką, potem trenerem. Zaraził do stylu kyokushin wielu gorzowian. - W ubiegłym roku prowadziłem naszą kadrę, ale tym razem oddałem to w ręce młodszych - przyznał Rój. - Sam spróbuję jak najlepiej przypilnować spraw organizacyjnych. Wokół tego będzie wystarczająco wiele zachodu.

Z Gorzowa zobaczymy tylko juniora Wojciecha Żytkiewicza. Czym zatem przyciągnąć na trybuny komplet publiczności? - Z tym nigdy nie mieliśmy kłopotów, bo walki tych najlepszych to prawdziwa samurajska uczta, rozgrywana w full kontakcie - opowiadał Rój. - A długo możemy nie zobaczyć u nas takiego mistrza jak Hiszpan Pablo Estensoro. Właśnie tacy potężni mężczyźni jak on, będą w walce bez podziału na kategorie najpoważniejszymi kandydatami do zwycięstwa. Warto obejrzeć go na żywo w akcji, bo to są wyjątkowe wrażenia.

Rój liczy, że gorzowianie mocno wesprą całą ekipę biało-czerwonych, wśród których też są kandydaci do złota. Wszystkie rywalki chce pokonać Agnieszka Sypień z Wrocławia. To największa gwiazda naszej reprezentacji, przywożąca medale z każdej poważnej, światowej imprezy.

Pojedynki eliminacyjne rozpoczną się w sobotę o godz. 10, a runda finałowa o godz. 16. Na obie tury obowiązują osobne bilety - po 20 i 15 zł. Wieczorny spektakl, podczas którego zobaczymy wszystkie najważniejsze walki mistrzostw, potrwa ok. trzy godziny. Skrót z gorzowskiej imprezy będzie można zobaczyć w TVP Sport w niedzielę o godz. 21.15.